Velim svého soupeře přehrála ve všech směrech. „Nastupovali jsme do zápasu v nelehké pozici. Dva zápasy jsme předtím prohráli a navíc nevstřelili gól. Na hráčích ležel stín. Navíc jsme hráli v úplně novém složení, ale kluci to morálkou a disciplínou zvládli,“ uvedl kouč Velimi Josef Košátko. „Teď tyto cenné body musíme doma potvrdit proti Chocni.“

Ovčáry – Velim 1:3

Jak moc budou chybět domácím distancovaný obránce Ondrák a ve středu pole konstruktivní Pechar naznačily už první minuty utkání. Už v 5. minutě unikl snadno Kovaříkovi Fořt. Připravil dorážku Slavíkovi, ale Straka byl připraven. Z protiútoku mohl hosty trestat Chrdle. Po přiťuknutí Hyky obstřelil brankáře Svobodu, za kterého však před brankovou čarou zaskočil Antoš.

Neujala se ani ve 29. minutě hlavička Hyky, na druhé straně varoval domácí celek Sabó. Pak Chrdle poslal střelu po centru Hyky o decimetry vedle tyče.
A tak se jako první dočkal po hrubce Kovaříka hostující Frič. Straka se jen smutně ohlédl do pravého kouta své svatyně. Vyrovnání se dočkaly Ovčáry až v závěru poločasu, kdy uspěl Chrdle. Předtím Kreuz a Hyka, na druhé straně Brusch se museli hanbit nad tím, co lze spálit.

Po přestávce pokračovaly marné pokusy Ovčár, jak prolomit elastický val Velimi. Zadáci hostů bezpečně odvraceli stereotypně nakopávané míče do jejich trestného území. Jakmile však hosté dostali jen trochu prostoru, přecházeli do nebezpečných brejků. Jeden z nich vyžil Brusch a dostal hosty do vedení. O chvíli nato po zahrávaném rohu se hlavou nemýlil Sabó a vystavil výsledku pojistku.Stínem zápasu bylo zranění brankáře Svobody. „Protihráč ho nechtěně kopačkou zasáhl do obličeje,“ objasnil Košátko.

Branky: 45. Chrdle – 32. Frič, 53. Brusch, 59. Sabó. Rozhodčí: Malák. ŽK: Kreuz – Snop. Diváků: 275. Poločas: 1:1.

Velim: Svoboda (6. Václavík) – Kohoutek, Antoš, L. Hruška, R. Hruška – Fořt, Sabó, Frič, Urban – Slavík (67. Snop) – Brusch (71. Křelina).