„Šance jsme měli, ale nedali jsme je. S tím se nedá nic dělat. Zápas se těžko hodnotí, protože my jsme potřebovali vyhrát,“ smutnil po zápase čelákovický trenér Milan Šikl. „Velim byla v prvním poločase fotbalovější. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale doplatili jsme na neproměněné šance,“ uvedl čelákovický kouč.

A jak hodnotil střetnutí velimský kormidelník Josef Košátko? „My jsme postavili mladé kluky, chtěli jsme si ověřit jejich schopnosti . K tomu jsme tento zápas považovali jako příhodný,“ řekl velimský lodivod. „Hráči mě mile překvapili, utkání zvládli. Měli jsme sice nedostatky v zakončení a ve druhém dějství i v obraně, ale přesto jsme vyhráli zaslouženě,“ dodal Košátko.

Zatímco velimské mužstvo může být před posledními třemi koly v klidu, v Čelákovicích budou muset o záchranu ještě bojovat. I když je Union pátý od konce. „Teď už je situace kritická,“ myslí si Šikl. „Doma se nám nedaří a tím je na nás vyvíjen tlak. Mysleli jsme, že nás nakopne výhra z Hradce. Máme problém dát doma branku. V tomto zápase nám citelně scházel rychlostní typ. Třeba jako je Kubeš, který nemohl hrát kvůli školení,“ lomil rukama trenér Unionu.