„Přesně proto jsem mu volal, když se vrátil z Kypru. Je velmi platným hráčem ve vápně. Navíc dokáže připravit šance,“ řekl trenér Jaroslav Němec. „Tady ta situace se opakovala už asi třikrát,“ podotkl Tibor Mičinec (na snímku vpravo). „Když Jarda Němec potřebuje pomoc, tak mu rád pomůžu, když můžu,“ dodal.

Jak se vám hrálo proti Týnci?

Docela to šlo.

Když vám volal Jaroslav Němec, váhal jste? Přece jenom jste do utkání nastupoval bez jediného tréninku?

Je pravda, že jsem za sebou neměl žádný trénink s mužstvem, ale na Kypru jsem hrával za gardu, takže nějakou kondici mám. V tom problém nebyl. Myslím si, že ani souhra nebyla špatná.

Minulý týden jste se vrátil z Kypru, kde trénujete? Co je to za tým a jakou soutěž hraje?

Byl to jeden mančaft ve čtvrté nejvyšší soutěži. Ale bylo to spíš tak, že jsem tam šel pomoci jednomu mému kamarádovi. Pak jsem dalšímu kamarádovi pomáhal zachraňovat jeden tým ve druhé lize. Nakonec se to podařilo. Když to shrnu, tak to bylo tak, že jsem pomáhal trénovat a čekal na nabídku z první nebo druhé ligy. Čekal jsem dva měsíce a když nic nebylo, vrátil jsem se do Čech.

Takže kyprskou anabázi považujete za uzavřenou?

Asi ano. Pan Koukal, který je můj kamarád z Bohemky, mi tady shání nějaké mužstvo. Ale možná se ještě někdy na Kypr vrátím. Uvidíme.

Takže sezonu dohrajete v Libodřicích?

Vypadá to tak, že to tam nějak dohraju. Ale uvidím, může se stát, že mi někdo zavolá a já budu muset odjet. Já jsem totiž už spíš trenér než hráč (smích).