V Libodřicích tekly při derby pořádně nervy

LIBODŘICE - Pořádné emoce byly k vidění v regionálním derby mezi fotbalisty Libodřic a Kutné Hory. Domácí hráči totiž kopali v utkání dvě penalty a to se hostům nelíbilo. Pořadatelé měli co dělat, aby nedošlo k šarvátkám.

14.5.2007

Duel mezi Libodřicemi a Kutnou Horou byl pěkně vyhecovaný. Hlavní rozhodčí nařídil proti hostům dva pokutové kopy, navíc jim vyloučil jednoho hráče. Po zápase se strhla pěkná mela. Naštěstí k žádnému zranění nedošlo.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Duel I. A třídy nakonec rozhodl František Suchánek, který vstřelil všechny tři góly svého týmu. „Kdyby proti nám rozhodčí nařídil dvě penalty, taky by se mi to nelíbilo,“ nechal se po utkání slyšet hrající trenér Libodřic Jiří Černý. „Co vám k tomu mám říct, sudí je odpískal a tak se to prostě musí brát,“ dodal.

Libodřice – Kutná Hora 3:2

Libodřice získaly do poločasu dvoubrankový náskok. Oba góly zařídil ze standardních situací střední halv František Suchánek – napřed ve 22. minutě proměnil hodně spornou penaltu, aby za dalších jedenáct minut precizním trestným kopem rozjásal domácí příznivce podruhé.

Po přestávce ale jakoby domácím došly síly. Favorizovaná Kutná Hora přidala plyn, zatlačila Libodřice na jejich polovinu a brzy zaslouženě snížila. Aktivně hrající Fajfr číhal u tyčky a v pravý moment trknul do balonu hlavou.

Hosté pokračovali v náporu. Nezbrzdilo je ani vyloučení Štainze, který klukovsky sáhnul do rozehrávky rukou a viděl druhou žlutou kartu.

K vyrovnání Hoře však musel pomoci soupeř. Libodřický bek Březina se ve skrumáži před svou bránou špatně zorientoval a Černému poslal do sítě parádního vlastence.

Teprve pak se Libodřice probraly. Několik slibných brejků ale nedotáhly do zdárného konce. Zkušeného gólmana Vocela nepřekonal ani lišák Pěkný z trestného kopu, přestože svůj oblouček nasměroval na nevyzpytatelné vyšlapané hliněné kolo v malém vápně a balon nečekaně a nepříjemně kutnohorskému brankáři odskočil.

Rozhodnutí padlo v 83. minutě. V běžeckém souboji Jouzy s domácím Jelínkem druhý jmenovaný upadl a sudí Bartoš nařídil druhou velmi přísnou penaltu. Suchánek tak bez potíží zkompletoval svůj hattrick. „Byl to fotbalový zločin fotbalových gansterů. Víc k tomu nemám co říct,“ řekl kouč Kutné Hory Jaroslav Bejlek.

Branky: 22., 33. a 83. Suchánek (1. a 3. z PK) – 59. Fajfr, 71. vlastní Březina. Rozhodčí: Bartoš. ŽK: Dolejší, Pěkný, Vyskočil, Jelínek – Vodička, Malina, Štainz. ČK: 66. Štainz (Kutná Hora). Diváků: 150. Poločas: 2:0.

Libodřice: Černý – Březina, Dolejší, Bálek, J. Růžička – Dušek, Klička, Suchánek, Pěkný – Vyskočil, Jelínek.

14.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Prvních 19 vozů Škoda Superb Ambition s automatickou převodovkou převzali zástupci Policie České republiky od představitelů automobilky Škoda Auto.
24

Dálnice začnou brázdit nové policejní superby

Hlasujte pro nejlepšího rozhodčího okresu

Na koncertě v inkubátoru si zahrají i muzikanti 'z ulice'

Kolín - Koncert folkového písničkáře Jana Buriana a několika místních kapel se uskuteční ve středu 24. ledna od 19 hodin v Podnikatelském inkubátoru CEROP v kolínském zámku. Vítáni jsou nejen diváci, ale i další muzikanti s vlastními hudebními nástroji.

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.