„Vypadá to špatně, ale ještě to nevzdáváme,“ hlásí brankář a jeden z trenérů Libodřic Jiří Černý.

Důležitý duel nakonec lépe zvládly Uhlířské Janovice. Během utkání se dostaly do tříbrankové výhody. Jediný gól inkasovaly až v nastaveném čase. „Dnes jsme si zasloužili vyhrát. Jen proměnit ty šance. I když hosté měli také dvě gólovky, kdyby je dali, asi bychom měli více starostí,“ řekl Josef Sojka, nejzkušenější domácí hráč, který byl u prvních dvou branek svého týmu, navíc nastřelil tyč.

Hostující trenér Aleš Klička po závěrečném hvizdu pospíchal do kabiny a odmítl zápas komentovat. Za hosty tak střetnutí hodnotil Jaroslav Němec, muž, jenž byl k týmu povolán jako zachránce. „My jsme toto utkání nezvládli,“ připustil. „Chybovali jsme v obraně a Uhlířské Janovice šly za vítězstvím více než my,“ dodal.

Libodřice po většinu zápasu tahaly za kratší konec a když jim byl po hodině hry vyloučen Bálek, bylo po nadějích. „Nedali jsme šance a to se nám vymstilo. Ve druhém poločase už nás rozhodčí k ničemu nepustili,“ hlesl Němec. „I vyloučení bylo zbytečné. Domácí asi zvítězili zaslouženě.“

Uhlíři vyhráli 3:1, ovšem ze hříště odcházeli se svěšenými hlavami. „Rozčílilo mě, jaké gólové šance nejsme schopni proměnit,“ snažil se mluvit klidně trenér Janovic Josef Bohatec. „Nedivím se pak tomu, že se doma trápíme a nevyhráváme. To, co dneska měli Stoupa, Špitálník, Jícha, to jsou nevyřešné stoprocentní gólové situace. Každopádně jsme vyhráli zaslouženě. Kdybychom měli více štěstí v zakončení, soupeře jsme porazili větším rozdílem. Pohlídali jsme si dobré hráče hostů, například Vyskočila a ze začátku nás zlobil Suchánek. Při jejich šancích jsme měli štěstí, ale vyhráli jsme zaslouženě,“ uzavřel Josef Bohatec.