Libodřice – Týnec n. S. 3:2

Domácí hráči vyrukovali na soupeře s Tiborem Mičincem. Ten se v týdnu vrátil ze zahraničního trenérského angažmá na Kypru a hned se podílel na dvou gólech. „Už jenom proto jsem mu zavolal. Je hodně platný v šestnáctce a také dokáže góly vypracovat. A přesně to ukázal i dnes,“ pochvaloval Němec.
Libodřice od začátku tahaly za delší konec provazu. V zápase pokaždé vedly.

První gól daly již ve 4. minutě, kdy se po centru Pěkného hlavou prosadil Suchánek. Jenomže z vedení se domácí borci neradovali dlouho. O šest minut později zaváhání jejich obrany potrestal Dvořák.

Pak si vzal slovo již zmiňovaný Mičinec. Bývalý hráč Bohemians Praha nebo právě Týnce se obtočil kolem svého strážce a jako na zlatém podnosu připravil míč pro Vyskočila. Tomu stačilo pověsit se do vzduchu a hlavou uklidit míč do protipohybu brankáře.

Jenomže i na tuto branku dokázali hosté včas odpovědět. Hodně jim k tomu přitom pomohl střídající Kemza. Ten byl na hřišti dvě minuty a hned „udělal“ penaltu. Tu s přehledem proměnil Skála. „Měli jsme dobře rozehraný zápas a vlastníma chybama soupeři pomůžem,“ čílil se Němec.

To ale bylo v první půli. Po přestávce skórovali už jen hráči v bíločervených dresech. O vítězství Libodřic rozhodl Suchánek, který proměnil po faulu na Mičince pokutový kop. Suchánek tak z posledních šesti penalt zaznamenal stoprocentní bilanci. Týnec se ale o úspěch připravil sám. Ve druhé půli měl čtyři vyložené šance. Jenomže třikrát Dvořák a střídající Moravec všechny své pokusy nenasměřovaly mezi tři tyče. „Trápili jsme se,“ přiznal Němec. „Myslel jsem si, že do přestávky povedeme tři nula. Takhle to byly nervy až do konce. Naše chyby pramenily z boje o záchranu. Nakonec jsme to zvládli a to je nejdůležitější,“ oddechl si.

Branky: 4. a 49. Suchánek (2 z PK), 21. Vyskočil – 10. Dvořák, 37. Skála. Rozhodčí: Haltuf. ŽK: Růžička – Mach, Veselý, Vávrek, Skála. Diváků: 100. Poločas: 2:2. Libodřice: Černý – Klička, Dolejší, Chábera (35. Kemza), Růžička (80. Březina) – Dušek, Bálek, Suchánek, Pěkný – Vyskočil, Mičinec (90. Jelínek).