Uhlířské Janovice – TJ Kouřim 0:2

Střelecké pokusy z úvodních minut utkání v podání Kopeckého, resp. Uhra na straně jedné a M. Snížka na straně druhé mezi tyče nemířily, a tak diváky poprvé pořádně vzrušila až hlavička Holého z bezprostřední blízkosti ze 12. minutě po centru J. Snížka. Hostující útočník však mířil jen do středu brány, s čímž si Hromádka poradil. Více než pohledné akce byl k vidění spíše boj, šancí se rodilo poskrovnu. Jediný gólový moment prvního poločasu se odehrál ve 36. minutě. Vše začalo krásnou táhlou střelou Kopeckého, kterou Maxian vytěsnil na rohový kop. Po jeho rozehrání nakrátko však přišla laciná ztráta míče, následoval rychlý brejk, v jehož závěru se Jíša elegantně vyhnul M. Svobodovi a zavěsil – 0:1. Obdobnou situaci uhlířů ve 40. minutě zakončil R. Špitálník centrem, ke kterému M. Svobodovi chyběli pověstné centimetry. Vyrovnat krátce před odchodem do kabin mohl ve 43. minutě Uher, pochvalu si od svých spoluhráčů vysloužil za výborný zákrok Maxian v kouřimské bráně. Ve stejně dobrém světle se ukázal i Hromádka na druhé straně v posledních vteřinách prvního dění, kdy si poradil se zakončením M. Snížka, následný nápřah Kesnera zastavil poločasový hvizd hlavního rozhodčího.

Druhou polovinu utkání otevřel dvěma pokusy R. Špitálník, vždy za asistence Uhra. V 55. minutě rozvlnil síť Churavý, ovšem z gólu se netěšil, neboť to byl gól vlastní. Podobně jako při úvodní změně skóre všemu předcházela brejková situace, kdy se míč rychle posunoval po ose Kesner – B. Novotný – Jíša – B. Novotný, jehož nahrávku před bránu uhlířů nechtěně nasměroval do vlastní sítě již jmenovaný Churavý – 0:2. V 65. minutě se domácí hráči marně dožadovali odpískání nedovoleného „hraní domů", naopak za protesty byl Kopecký „odměněn" ŽK. V klidu hrající hosté hrozili dál. Brejkové situace hráčů Kouřimi zastavili Wolf, resp. M. Novotný, střela Královského orazítkovala břevno. Uhlíři hrozili ze standardní situací, ale alespoň kontaktního gólu nedocílili. V závěrečných minutách ještě orazítkoval břevno M. Snížek, ale to již nic nezměnilo na další domácí porážce uhlířů, tentokrát v poměru 0:2.

„Byl to pro nás docela smolný zápas," byla první slova viditelně zklamaného Antonína Kapka, domácího asistenta trenéra. U celku Kouřimu došlo v týdnu k trenérské rošádě, na lavičku usedl Ladislav Hájek a i toto dle Antonín a Kapka hostům pomohlo. „Po několika porážkách Kouřim vyměnila trenéra, hráči se asi před nim chtěli ukázat, tady podali celkem slušný výkon." Samotný průběh utkání shrnul Antonín Kapek do několika vět. „Byl to bojovný zápas z obou stran. Kouřim měla bohužel větší štěstí než my, některé šance jsme nedali, oni ano.“ Za inkasované branky mohou hráči Kouřimi poděkovat. „Oba dva góly jsme dostali úplně zbytečné. První jsme dostali po naší výhodě rohového kopu. Udělali jsem chybu, ztratili jsme míč a z rychlýho protiútoku jsme inkasovali. Druhý gól byl čistě vlastní, Kouřim nastřelila ještě 2 břevna. My jsme si vypracovali taky šance, jenže jsme je neproměnili, v tom byla Kouřim štastnější.“ I přes zklamání dokázal Antonín Kapek ocenit i soupře. „Nezbývá, než soupeři pogratulovat k vítězství."

„My jsme potřebovali hlavně ty tři body," byl rád za plný zisk nový lodivod kouřimského celku Ladislav Hájek a své tvrzení ještě rozvedl. „Ne pro ty tři body, ale pro to vítězství, aby to z kluků spadlo, neboť teď čtyřikrát prohráli.“ Z výkonu na hřišti ale moc spokojený nebyl. „Fotbal byl udřenej, mě se to nelíbilo, mám úplně jiné představy. Utkání bylo bojovné, myslím si, že i vyrovnané, i když jsme šancí měli víc. Kluci z Janovic měli i smůlu, dali si vlastní gól.“ Po zastavení série proher doufá Ladislav Hájek v rozšíření bodového konta. „Já doufám, že se hráči oklepou a budeme hrát fotbal, který se mi bude líbit.“ Hájek zažil na kouřimské lavičce obnovenou premiéru. „V Kouřimi jsem již působil, pomáhal jsem v cestě do I.A třídy, dvě třetiny týmu mne zná. Návratu jsem se bránil, ale nakonec jsem slíbil, že do konce podzimu pomůžu, dál se uvidí. Kluky znám, kdyby přišel někdo nový, zase by se dělaly změny, nevím, jestli by to bylo ku prospěchu věci."

Branky: 37. Jíša, 55. vlasní Churavý. Rozhodčí: Zelenda. ŽK: Wolf, Kopecký, M. Svoboda – Kesner, Pokorný, Trojan, Královský, M. Snížek. Poločas: 0:1.

Uhl. Janovice: Hromádka – Kopecký, M. Novotný, Vančura, M. Kulhánek – M. Svoboda, Uher (80. T. Kulhánek), Churavý, Wolf – Čálek (70. Hrstka), R. Špitálník (87. Hurt).

Kouřim: Maxian – J. Snížek, Skalický, Pokorný, Kesner – Süsser, Trojan, M. Snížek, Královský (85. Svoboda ) – Holý (22. Jíša ), B. Novotný.