Ale přesto trenér Jiří Mašata zachovává klidnou hlavu. „Sehráli jsme jen tři přípravná utkání, což se plánovalo. Vyhráli jsme jedno z nich, ale nedělal bych z toho nějaké unáhlené závěry. Přípravu jsme zaměřili především na nabrání fyzické kondice, až posledních čtrnáct dní kluci začali pracovat s míčem,“ sdělil Deníku lodivod Kouřimi.

Svěřenci kouče Mašaty absolvovali i zajímavé herní soustředění, které se konalo v domácích podmínkách, tedy přímo v Kouřimi.
„Myslím, že to splnilo účel, hráči byli denně na hřišti a bylo to prospěšné,“ prohlásil kouč.

Myšlenky trenéra Mašaty se ubírají již k víkendovému okresnímu derby. V neděli do Kouřimi zavítá nováček I. A třídy ze Zásmuk. Šlágr bude mít úvodní výkop v 17 hodin.

„Já osobně tenhle ten zápas beru jako každý druhý. Samozřejmě to bude vyhecované hlavně pro diváky, tudíž nesmíme udělat ostudu a poctivě bojovat. Ale když prohrajeme, tak jdeme dál, tenhle zápas pro mě není klíčový,“ podotkl trenér Kouřimi.

Co se týče cílů mužstva v nadcházejícím ročníku, tak má Jiří Mašata ráznou odpověď: „Jednoznačně záchrana!“

Soupiska Kouřimi

Havránek Lukáš, Dvořák Michal, Felix Martin, Teplý Josef, Čáp Miloš, Skalický Michal, Břečka Jan, Pokorný Martin, Snížek Jiří, Snížek Martin, Novotný Bedřich.

David Solnař