Kacafírek je v Kolíně

Fotbalisté FK Kolín startují soutěž stejně jako v loňské sezoně, proti pražské Spartě. „Kdyby se opakoval výsledek, vůbec bych se nezlobil,“ zavzpomínal kouč Stanislav Kocourek na výhru 2:1. „A kdyby se ještě hrálo před podobnou kulisou, nemělo by to chybu,“ dodal. Duel proti letenskému týmu navštívilo tehdy 600 diváků.

Kolín vyrukuje na Spartu s jednou výraznou posilou, Štěpánem Kacafírkem. Ten hájil ještě v letní přípravě barvy Mostu, ale na začátku týdne podepsal půlroční hostování. „Příprava v Mostu byla tvrdá a hodně mi dala, ale já potřebuji hlavně hrát,“ řekl Štěpán Kacafírek, který měl velkou konkurenci hlavně se zahraničními posilami. „Přišlo hodně cizinců,“ dodal. Ale i přesto prý byla atmosféra v kabině přes různé kultury dobrá. „Tak v týmu bylo vše v pořádku, ale o tréninku chvíli vázla konverzace, protože spousta mladých Brazilců neumí pořádně ani anglicky,“ upřesnil útočník.

A proč si Kacafírek vybral právě Kolín? „Měl jsem několik nabídek i z druhé ligy, ovšem z Kolína mi volali třeba pětkrát týdně a má tam o mě zájem trenér i vedení,“ prozradil mladý talent. Podle Kacafírka neměl trenér Žák z jeho odchodu moc velkou radost. „Moc šťastný nebyl, ale v zimě se mám opět hlásit k zimní přípravě v Mostě,“ uzavřel.

Český Brod se ještě posílil

Velmi těžkého soupeře přivítá dnes Český Brod. Na Kutilku dorazí rezerva Bohemians 1905. „Každý zápas si dokážeme vytvořit několik příležitostí. Věřím, že i proti Bohemce a nakonec i nějakou proměníme,“ doufá hrající kouč Viktor Pařízek. Tomu se podařilo na poslední chvíli sehnat další dvě posily. Prvním je útočník Miroslav Socha, jenž je hráčem Mladé Boleslavi a naposledy působil v Dobrovici a druhým Jan Štuler. To je hráč, který skončil v dorostu pražské Sparty. „Prvně jmenovaný hráč, to bude určitě posila do útoku. Jeho fyzické parametry pro nás budou hodně důležité. Navíc je to fotbalista, který prošel širším kádrem Mladé Boleslavi, takže má i fotbalové návyky,“ podotkl Pařízek. „Pokud jde o Štulera, to je mladý hráč do budoucna.“

Velim hodně omladila kádr

Ve Velimi nezůstal přes léto kámen na kameni. Z týmu odešli zkušení Müller (Rakousko) a Kesner (Polepy). Pro zranění nebude hrát Hájek a Novák bude prvních sedm zápasů nastupovat za Převýšov. „Tyto hráče bude těžké nahradit. Jsou to všichni hráči z osy,“ řekl na začátku přípravy kouč Josef Košátko. „Ale na druhou stranu jsme chtěli kádr omladit, a to se nám díky velkému pochopení předsedy Jiřího Fořta podařilo. Vždyť náš věkový průměr je 23,5 let,“ podotkl. Do Velimi přišli Hruška, Červenka, Novotný, Snop, Rössler, Jareš, Kozel, Křelina a Urban. „Tímto jsme splnili bod A, což je kádr, teď zbývá bod B, a to je udělat z této skupiny hráčů zkušený tým. Ale když se zaměříme na tréninkové úsilí a organizaci hry, věřím, že se to podaří,“ dodal.

Velim zajíždí k prvnímu mistráku do Holic. „Nebude to jednoduché, protožo Holice jsou nováček a je tam vždy ještě taková euforie, ale když zopakujeme výkon z pohárového utkání ze Dvora Králové, mělo by to být dobré,“ uzavřel.

Kouřim jede vyhrát

S menšími změnami vstoupí do nové sezony také hráči Kouřimi. Nováček I. A třídy ze svých řad propustil Žohu, Máchu a Fundu. Naopak tým posílil Teplý a Sixta. „Ještě k nám přišli naši čtyři dorostenci,“ upřesnil kouč Vladimír Malinovský. Jeho tým začíná na půdě Vlašimi B. „Vstup do soutěže je velmi důležitý, proto bychom chtěli vyhrát. Ale když budou domácí posíleni o hráče áčka, bude to těžké,“ podotkl Malinovský.

Kam na fotbal

Sobota

ČFL: FK Kolín – Sparta Praha B (Šedivý). Divize: Český Brod – Bohemians 1905 B (Hajšman), Holice – Velim (Vítek, všichni 17.00). Přátelsky: Zásmuky – FK Kolín B (16.00), Pečky – Ratboř (17.00, hřiště Hořátev).

Neděle

I. A třída: Vlašim B – Kouřim (hřiště Kácov). Přátelsky: Kostelec nad Černými lesy – Velim B, Polepy – Červené Pečky (všichni 17.00), Tuchoraz – Junior Praha (17.30).