O porážce Českého Brodu rozhodl vlastní gól

KOLÍNSKO - Fotbalisté Českého Brodu nedokázali potvrdit divizní tři body ze Sedmihorek a doma v páteční předehrávce prohráli s Trutnovem. Stříbrná Skalice remizovala a Velim v Týništi nehrála.

16.4.2007

Tuniský útočník ve službách Českého Brodu Helmi Dalli (vpravo) působil na hrotu dost marně. Trenér ho také o přestávce vystřídal.Foto: DENÍK/René Volf

Český Brod – Trutnov 0:2

Trutnov se pro hráče Brodu stal v této sezoně noční můrou. Svěřenci Zdeňka Šmejkala s tímto mužstvem nedokázali ani jednou bodovat. Naposledy s ním prohráli 0:2. „Nehráli jsme dobře, ale za druhý poločas jsme si alespoň bod zasloužili,“ uvedl kouč Českého Brodu Zdeněk Šmejkal.

O jejich porážce rozhodla poslední minuta prvního poločasu. Brankář hostů Šťastný poslal dlouhý míč před pokutové území domácích, tam se špatně dohodli Böhm s gólmanem Klímou. Když už se zdálo, že se hostující Horák dostane k míči, těsně před ním ho chtěl odkopnout Böhm. Sice ho uklidil, ale krásně pod břevno. „Tohle se může stát, ale nesmí se stát to, že ta situace není zajištěná,“ zlobil se Šmejkal.

Tento moment s domácími hráči zacloumal. Po přestávce se sice snažili ohrozit soupeřovu branku, všechny pokusy ale končily mimo. A že jich nebylo málo. Zato soupeři stačilo málo. Tři minuty před koncem z ojedinělého protiútoku výstavním blafákem skóroval Hejna. „Rozhodl první gól. Ten hodně ovlivnil další průběh. Jak je ale vidět, hodně nám chybí střelec. Šance si vypracujeme, ale není nikdo, kdo by to tam dal,“ povzdechl si Šmejkal.

Branky: 45. vlastní Böhm, 87. Hejna. Rozhodčí: Benedikt. ŽK: 5:1. Diváků: 201. Poločas: 0:1. Český Brod: Klíma – Mrázek (28. Tomajko), Ložek, Pařízek, Bláha – Hucek, M. Kopecký, Štefančík, Böhm – Dalli (46. Hříbal), Horejc.

Motorlet - Stříbrná Skalice 3:3

Vypadalo to na třetí porážku v řadě. Jenomže dvě minuty před koncem se k míči dostal Tesařík a rozhodl o dělbě bodů. Duel divizní skupiny B mezi Motorletem a Stříbrnou Skalicí nakonec skončil nerozhodně 3:3 (2:2). „Bod je dobrý. Získali jsme ho totiž na půdě třetího mužstva tabulky,“ uvedl hrající asistent Pavel Chuchla.

Stříbrná Skalice v zápase třikrát prohrávala, ale pokaždé dokázala na nepříznivý vývoj zareagovat. „Dovolím si tvrdit, že jsme měli víc loženek. Navíc soupeř posledních třicet minut přestal hrát a my toho využili,“ podotkl Chuchla. „Výsledek nás těší dvojnásob, protože zápas se hrál na rozpálené umělce a náš tým na to nebyl zvyklý.“

Branky: 15. vlastní J. Šimr, 42. Patera, 55. Kofi – 44. a 88. Tesařík, 22. Štěpán. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 2:2. Stříbrná Skalice: Podaný – Svárovský, J. Šimr, V. Šimr, Štěpán – Vastl (75. Timofejev), Chuchla, Proskočil, Marčík – Pohorský (70. Rössler), Tesařík (85. Podhorský).

Velim v Týništi nehrála

Fotbalisté Velimi své víkendové utkání v divizní skupině C na půdě Týniště nad Orlicí neodehráli. „Ve východních Čechách se hraje nějaký turnaj pod hlavičkou ČMFS a někteří hráči Týniště se ho zúčastní, proto nás požádali o přeložení. My s tím nesouhlasili, ale svazoví funkcionáři řekli, že když se nedohodnem, tak nám datum určí sami. Nakonec jsme se tedy dohodli na středě 2. května,“ objasnil kouč Velimi Ladislav Bobek.

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Expres projel návěstidlo v Poříčanech na červenou

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Střední Čechy – Minulostí jsou předpoklady, že na úterní jednání středočeských zastupitelů nebude mít vliv aktuální krize v koalici vládnoucí kraji.

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.