Kolín – Holice 2:0

V pátém kole divizní skupiny C nastoupil Kolín k utkání s Holicí bez střelce Kocourka, který má zlomenou zánártní kůstku a bude mimo hru minimálně dva měsíce, a jeho vítězství se nerodilo snadno.

Domácí hráli první poločas bez pohybu, vázla jim kombinace a centry létaly vzduchem, jako kdyby měly opustit stratosféru – své adresáty nacházely jen zřídkakdy. A vzhledem k tomu, že hosté také mnoho fotbalovosti nepobrali, diváci nemohli být s předváděnou hrou příliš spokojeni. Z nudy je vytrhla až gólová akce, kdy Svoboda z volného přímého kopu našel přesně hlavu Neuberga, který uklidil míč do brány hostů.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva útočněji a bylo vidět i několik pohledných fotbalových akcí. Nejprve v 68. minutě vyhrál Puk souboj s holickým Jedličkou, předložil míč Kalivodovi, ten prodloužil příčně přes pokutové území na volného Štočka, který zamířil přesně do protipohybu brankáře Brandy (2:0).

Mezi 75. a 81. minutou měli vyložené šance kolínští Neuberg, Štoček a Süsser, ale jejich střely skončily mimo tři tyče.

Hosté pálili spíše z dálky, jejich zakončení byla ale nedůrazná a nepřesná. Přesto Velinský v 73. min. trefil z 16 metrů břevno a po centru Jedličky dokonce dostal Ráliš míč do domácí sítě. Gól ale uznán nebyl, neboť rozhodčí posoudil Rálišův střet s gólmanem Čižinským jako faul.

„Kromě dvou gólů jsme měli ještě další čtyři gólové šance, ale neproměnili jsme je. Ostatní týmy si nahnaly na Holici skóre, my bohužel ne. Soupeře jsme nepodcenili, ale vázla nám dnes kombinace, bylo to těžkopádné a upracované. Dopustili jsme se spousty nepřesností, nevím proč. Scházela nám lehkost,“ shrnul zápas trenér Kolína Stanislav Kocourek a dodal: „Doseděla jsem musel do druhého poločasu vystřídat, protože měl koňary na obou nohách a nemohl ani chodit.“

Branky: 41. Neuberg, 68. Štoček. Rozhodčí: Z. Novotný. ŽK: 1:4. Diváků: 170. Poločas: 1:0.

Kolín: Čižinský – Holub, Šourek, Tlučhoř, Mach – Kalivoda, Svoboda (68. Süsser), Neuberk, Felcman (75. Majer) – Štoček, Doseděl (46. Puk).