FK Kolín - SK Úvaly 2:1

Hned v desáté minutě všem divákům na stadionu zatrnulo. Holub se dostal do tvrdého vzdušného střetu se Švecem a oba fotbalisté zůstali ležet na zemi. O poznání hůře na tom byl hráč Úval, který měl rozseknutou hlavu. Ovšem už o poločase seděl na tribuně mezi diváky bohatší o pár stehů. Zpět k samotné hře, která byla vyrovnaná. Oběma týmům nechyběla chuť po vítězství a důraz. Ovšem, co jim chybělo, byla přesnost, proto se většina akcí na obou stranách rozjížděla nakopávanými míči, s kterými si obrany věděly rady. Fotbalovou parádu předvedl ve čtyřiadvacáté minutě obránce Kalivoda. Zhruba ze čtyřiceti metrů vypálil ostrý projektil na branku Havla. Jeho střele nechyběla razance ani přesnost, přesto si s ní brankář Úval s problémy poradil.

Kolín už v tuto chvíli udával tempo hry a svého soupeře přehrával, ale do žádné výraznější brankové příležitosti se nemohl dostat. Hrozil pouze ze standardních situací a centrovaných míčů do vápna, které ovšem na obranu hostů neplatili. První velká šance utkání přišla v 38. minutě, kdy Havlovi vypadl centrovaný míč. K odraženému míči se bohužel jako první dostal obránce Úval, a tak z toho branka nebyla. Ta přišla o minutu později a nevstřelil ji nikdo jiný než snajpr Jan Štoček. Akce vypadala zprvu nenápadně, ovšem pro toto utkání byla zcela typická. Kalivoda získal míč na vlastní polovině a dlouhým nákopem hledal rozběhnutého Kubáta. Toho míč přeskočil a propadl až ke Štočkovi, který ho pohotově uklidil k levé tyči – 1:0. To byla také poslední zajímavá akce první půle.

Druhý poločas začal aktivněji Kolín, který poprvé zahrozil ve 48. minutě dalekonosným přímým kopem z kopačky J. Štočka. Jeho ránu z pětatřiceti metrů s velkou námahou Havel vyrazil. V třiapadesáté minutě diváci v Kolíně viděli druhou branku, kterou vstřelil Kubát, ale pro ofsajd nebyla uznána. O dvě minuty později Kolín předvedl krásnou souhru z rohu. Na jejím konci byl střílející Svoboda a jeho střela, která lehce lízla břevno. Kolín v těchto chvílích hru ovládal a soupeře přehrával.

V 63. minutě se s přispěním hostujícího obránce, prosadil Puk – 2:0. Deset minut před koncem přišlo zdramatizování. Po centru Marka si vstřelil vlastní branku Zdeňka – 2:1. Vstřelená branka vlila Úvalům krev do žil. Začali hrát velice aktivně a bylo na nich vidět, že chtějí skóre srovnat. Úvaly sice Kolín tlačili, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořily. Už v nastaveném čase mohl dodat klid svým spoluhráčům Kesner, který běžel sám na brankáře Úval. Jeho střela skončila vedle a poté rozhodčí Jeník utkaní ukončil. Všechny tři body zaslouženě zůstaly v Kolíně.

„Samozřejmě jsem spokojen se třemi body, které jsme získali. Do 75. minuty jsme utkání měli pod kontrolou. Poté jsme si vstřelili vlastní branku a tím Úvalům pomohli,“ hodnotil utkání Bohuslav Pilný, kouč FK Kolín.

„Dnešní soupeř byl poměrně solidní, dobře zformovaný. Pro nás je lepší, že dnešní utkání bylo těžké, než kdybychom zvítězili 6:0 a hráči by si mysleli, že vše půjde samo,“ vysekl poklonu Úvalům Pilný. „Ovšem někteří hráči hráli dnes pod své možnosti, a jestli budou takto pokračovat, za chvíli budou na lavičce,“ dodal trenér Kolína.

Branky: 39. J. Štoček, 63. Puk – 79. Zdeňka vlastní. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0.

FK Kolín: Čižinský – Holub, Zdeňka, Šourek, Kalivoda – Puk (79. Kesner), Umlauf, Svoboda, L. Štoček (56. Čapek) – Kubát (56. Tlučhoř), J. Štoček.