FK Kolín – Sparta B 3:0 (0:0)

Devět kol čekali na první výhru. Starší dorostenci ve druhé nejvyšší soutěži tápali. Než ale přišlo utkání s pražskou Spartou. To svěřenci Ladislava Bobka zvládli na jedničku a slavného soka porazili. „Už jsme to vítězství potřebovali pro zvednutí sebevědomí,“ uvedl kouč Bobek. „Jenom aby hráči půl roku neslavili. Musí nadále tvrdě pracovat,“ dodal.

Zápas byl dlouho vyrovnaný. Zlom přišel na začátku druhé půle, kdy se střelecky prosadil Kureš. Další góly přidali Kacafírek a Kesner. Ústřední postavou v tomto zápase byl Štěpán Kacafírek. Přestože na hřiště přišel až po půl hodině hry, dokázal jeden gól dát a jeden připravit. „Je znát, že hrál. Je to pro nás velká posila,“ konstatoval po zápase kapitán Michal Kesner.

Branky: 65. Kureš, 75. Kacafírek, 86. Kesner. FK Kolín: Mašín – Hajný, Holub, Rudzan (85. Krajíček), Kutil – Vácha, Kesner, Kopecký, Potůček – Končický (35. Kacafírek), Kureš (75. Adámek).

FK Kolín – Sparta B 0:6 (0:2)

Pouze v prvním poločase dokázal hrát kolínský celek s prvním celkem tabulky důstojnou roli. Ve druhé čtyřicetiminutovce už hráči Sparty Praha na hřišti jasně dominovali a dokázali svoji převahu i střelecky vyjádřit.

„Soupeř byl jednoznačně lepší. V první půli jsme dokázali ještě pozorně bránit, ale druhý gól do šatny nás zlomil a ve druhé části už jsme na kvalitní hru soupeře nedokázali najít odpověď. Musíme se z tohoto debaklu rychle oklepat a pokusit se příští zápas na Kladně bodovat,“ uznal kvalitu soupeře trenér Jakub Stach.

FK Kolín: Jeřábek – Jirků, Růžička, Valenta, Dudla – Mužík (50. Kozel), Michálek (41. Král), Radil (57. Pospíšil), Kutifel – Dostál, Volavka (55. Havránek).