“V týdnu měl menší zdravotní komplikace Majer, jinak jsme kompletní,“ hlásí kouč Stanislav Kocourek. „Naopak je plusové, že se nám vrátil Šourek, který měl od prvního kola problémy.“

Změny v sestavě oproti minulému kolu se nedají příliš očekávat. Ani dopolední začátek není pro kolínský celek problémem. „Těch béček je tu celá řada, už jsme si zvykli. Nikdy jsem si nevšiml, že by nám to činilo potíže,“ řekl Kocourek.

A jak trenér vidí víkendového soupeře?

„Loni byla Slavia B nejlepší rezervou v soutěži. Drtivá většina jejich kádru také odešla hostovat do první nebo druhé ligy. Teď mají nový ročník, který možná není tolik fotbalový, ale zase to vynahrazuje bojovností.“

Prestižní duel čeká na fotbalisty Kouřimi. Ty zajíždí na horkou půdu do Sokolče. Nováčkovi se zatím nedaří podle jeho představ a v Sokolči to nebude mít určitě lehké. „Už potřebujeme vyhrát, abychom si zvedli sebevědomí,“ hlásí trenér Vladimír Malinovský.

A právě pro něj bude mít zápas pikantní příchuť. V minulé sezoně totiž v Sokolči působil jako hráč. „Nic zvláštního jsem nevypsal. Ale uvidíme těsně před zápasem, třeba se něco změní,“ dodal s úsměvem.

Druhé kolo I. B třídy a druhé derby. Poté, co v minulém kole hrály Libodřice v Pečkách, nyní v domácím prostředí hostí Velim B. Půjde o souboj dvou poražených.

„Na tréninku jsme vše vyříkali a výkon proti Luštěnicím by se neměl opakovat,“ hlásí trenér Velimi B Miroslav Cmár. „My jsme se snad z minulého kola taky poučili,“ doplnil ho jeho protějšek Vladimír Pěkný.

V prvním kole prohrála Velim B doma s Luštěnicemi 1:4, stejným výsledkem podlehly Libodřice v Pečkách.