Zatímco venku mužstvo ještě neprohrálo, doma se mu to ze tří zápasů stalo dvakrát. „Jednou byl lepší soupeř, podruhé jsme měli kupu smůly,“ řekl kolínský kouč Stanislav Kocourek.

Ať už to bylo jakkoliv, v sobotu má tým šanci domácí bilanci vylepšit. Od 16.30 hodin přivítá na svém stadionu jabloneckou rezervu.

Jenže Kocourek hlásí už dopředu problémy: „Zdravotní stav našich fotbalistů je špatný. Horko těžko budeme lepit sestavu.“

Na marodce jsou Jan Štoček, Miloš Čáp a Roman Tlučhoř. Ani jeden z nich nebude připraven do střetnutí zasáhnout. „Je to obrovský zásah do sestavy, vždyť jde o tři její stabilní členy,“ podotkl Kocourek. „Navíc u dalších čtyř jmen mám otazníky. Až před zápasem budu vědět, zda je můžu postavit.“

I přes tyto problémy má kolínský tým jasný cíl. A tím je vítězství.

„Budeme se prát,“ slíbil Kocourek. „Uděláme všechno proto, abychom soupeře rozsekali alespoň 1:0,“ vtipkoval.

Jablonecké rezervě se zatím příliš nedaří a se šesti body (Kolín má o dva víc) je čtvrtá od konce.

„Soupeře známe. Utkáváme se s ním rok co rok a ten jejich kádr se zase až tolik nemění. A když si vezmou posily z áčka, měli bychom je znát taky,“ tvrdí kouč Kocourek.

Za Jablonec B často nastupuje třeba nedávný mládežnický reprezentant Jan Vošahlík, minule hrál i kolínský odchovanec Jan Flachbart.