Velim B – Milovice 7:1

Tak to byla jízda. Fotbalisté velimské rezervy podali na jaře zřejmě nejlepší výkon a na domácím hřišti porazili rozdílem několika tříd Milovice. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Kromě sedmi gólů jsme ještě neproměnili penaltu. Kostkovi ji gólman chytil. Mohli jsme přidat i další góly, ale dvě tři další šance jsme neproměnili,“ uvedl trenér Zdeněk Čáp. „Co mě však těší, že se naše hra oproti minulým zápasům zlepšila,“ dodal.

Branky: 39., 52. a 54. Ptáček, 32. a 46. Slavík, 30. Křelina, 69. Jiřička – 55. Růžička. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:1. Diváků: 120. Poločas: 3:0. Velim B: Špinka – Michal Hrabal, Marek Hrabal, Šťastný, Kyncl – Jiřička (70. Nedbal), Srp, Kesner, Jiří Fořt (20. Slavík) – Křelina, Ptáček (54. Kostka)

Pečky – Sadská 2:1

Fotbalisté Peček mají na jaře formu jako hrom. Ze čtyř utkání tři vyhráli a jednou remizovali. „A to ještě v Kouřimi, u lídra soutěže,“ podotkl kouč Peček Miloš Malina. Oba týmy předváděly před pěknou diváckou kulisou velmi dobrý fotbal. Z vítěztsví se nakonec radovaly Pečky, a to přesto, že o přestávce prohrávaly. „Měli jsme víc štěstí. Zápasu by asi víc slušela remíza,“ přiznal Malina. „Sadská byla nejlepší soupeř s jakým jsme se na jaře utkali. Daleko lepší než Polepy nebo Kouřim. Vše mohlo být jiné, kdyby v 74. minutě Kejda proměnil samostatný nájezd, bohužel trefil jenom břevno. Soupeř mohl vyrovnat čtyři minuty před koncem, ale naštěstí trefil pouze tyč,“ uzavřel Malina.

Branky: 62. Kejda, 72. Melíšek – 32. Plot. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 3:2. Diváků: 300. Poločas: 0:1. Pečky: Hemmer – Hanuš, Jindrák, Funda, Melíšek – Modrovič (46. Šíma), Martínek (88. Horáček), Moravec (69. Peška), Nykodym – Kejda, Vančura.

Polepy – Libice 4:1

Na podzim sbírali body jako na běžícím pasu, jenomže na jaře se jim nedařilo. Až ve čtvrtém kole fotbalisté Polep vyhráli. Před vlastními fanoušky porazili Libici. „Už jsme to potřebovali, pro pohodu v kabině. Ale soupeř hrál dobře. Zejména v první půli. Navíc dobře střílel ze střední vzdálenosti. To už jsem dlouho neviděl, aby každá jeho střela skončila mezi třema tyčema,“ uvedl kouč Polep Jiří Vondřejc. Polepům hodně pomohl první gól těsně před přestávkou. „Do druhé půle jsme šli s výhodou. Soupeř otevřel hru a my podnikali protiútoky. S přibývajícími góly to už bylo v pohodě,“ dodal Vondřejc.

Branky: 44. Mojžíš, 68. Mádle, 70. Tauc, 80. Hanuš – 89. Hovorka. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 1:0. Polepy: Jón – Král, Zelenka, Hanuš, Reichman – Mojžíš, Petrák (76. Půža), Mokříž, Tauc – Hruška (62. Slezák), Mádle (85. Bergman).

Kouřim – Tuchoraz 6:1

Fotbalisté Kouřimi dali rychle zapomenout na předchozí dva zápasy, v nichž nedokázali vstřelit branku a celkem bez větších problémů doma porazili Tuchoraz. Ta se sice brzy ujala vedení, ale v dalších minutách za soupeřem herně a především fyzicky zaostávala. Lídr tabulky si tak v klidu dokráčel pro další tři body. Kouřim tak díky zaváhání Ostré zvýšila svůj náskok na čele tabulky na deset bodů.

Branky: 8. a 27. Dvořák (2 z PK), 21. a 44. M. Snížek, 49. Žižka, 87. Mácha – 6. Svoboda. Rozhodčí: Pich. ŽK: 2:4. ČK: 61. M. Snížek (K). Diváků: 295. Poločas: 4:1. Kouřim: Maxian – Novák, J. Snížek, Čáp, Bradáč (64. Funda) – Žižka, Skalický, M. Snížek, Dvořák (72. Žoha) – Novotný (78. Královský), Mácha. Tuchoraz: M. Černý – Trnka, J. Černý, Kmoch, Blecha – Svoboda, T. Černý, Štefeček, Šmejkal (83. Franek) – Borzič (52. Pála), Vondráček.