Derby jasně ovládla Kouřim

KOLÍNSKO - Fotbalovým týmům z okresu se v dalším kole I. B třídy dařilo. Vyhrály Polepy, Pečky i Velim B. V okresním derby deklasovala Kouřim Tuchoraz 6:1.

16.4.2007

Tuchorazský Tomáš Šmejkal (vlevo) svedl souboj o míč s Michalem SkalickýmFoto: DENÍK/Michal Bílek

Velim B – Milovice 7:1

Tak to byla jízda. Fotbalisté velimské rezervy podali na jaře zřejmě nejlepší výkon a na domácím hřišti porazili rozdílem několika tříd Milovice. „S výsledkem jsem samozřejmě spokojen. Kromě sedmi gólů jsme ještě neproměnili penaltu. Kostkovi ji gólman chytil. Mohli jsme přidat i další góly, ale dvě tři další šance jsme neproměnili,“ uvedl trenér Zdeněk Čáp. „Co mě však těší, že se naše hra oproti minulým zápasům zlepšila,“ dodal.

Branky: 39., 52. a 54. Ptáček, 32. a 46. Slavík, 30. Křelina, 69. Jiřička – 55. Růžička. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:1. Diváků: 120. Poločas: 3:0. Velim B: Špinka – Michal Hrabal, Marek Hrabal, Šťastný, Kyncl – Jiřička (70. Nedbal), Srp, Kesner, Jiří Fořt (20. Slavík) – Křelina, Ptáček (54. Kostka)

Pečky – Sadská 2:1

Fotbalisté Peček mají na jaře formu jako hrom. Ze čtyř utkání tři vyhráli a jednou remizovali. „A to ještě v Kouřimi, u lídra soutěže,“ podotkl kouč Peček Miloš Malina. Oba týmy předváděly před pěknou diváckou kulisou velmi dobrý fotbal. Z vítěztsví se nakonec radovaly Pečky, a to přesto, že o přestávce prohrávaly. „Měli jsme víc štěstí. Zápasu by asi víc slušela remíza,“ přiznal Malina. „Sadská byla nejlepší soupeř s jakým jsme se na jaře utkali. Daleko lepší než Polepy nebo Kouřim. Vše mohlo být jiné, kdyby v 74. minutě Kejda proměnil samostatný nájezd, bohužel trefil jenom břevno. Soupeř mohl vyrovnat čtyři minuty před koncem, ale naštěstí trefil pouze tyč,“ uzavřel Malina.

Branky: 62. Kejda, 72. Melíšek – 32. Plot. Rozhodčí: Kuka. ŽK: 3:2. Diváků: 300. Poločas: 0:1. Pečky: Hemmer – Hanuš, Jindrák, Funda, Melíšek – Modrovič (46. Šíma), Martínek (88. Horáček), Moravec (69. Peška), Nykodym – Kejda, Vančura.

Polepy – Libice 4:1

Na podzim sbírali body jako na běžícím pasu, jenomže na jaře se jim nedařilo. Až ve čtvrtém kole fotbalisté Polep vyhráli. Před vlastními fanoušky porazili Libici. „Už jsme to potřebovali, pro pohodu v kabině. Ale soupeř hrál dobře. Zejména v první půli. Navíc dobře střílel ze střední vzdálenosti. To už jsem dlouho neviděl, aby každá jeho střela skončila mezi třema tyčema,“ uvedl kouč Polep Jiří Vondřejc. Polepům hodně pomohl první gól těsně před přestávkou. „Do druhé půle jsme šli s výhodou. Soupeř otevřel hru a my podnikali protiútoky. S přibývajícími góly to už bylo v pohodě,“ dodal Vondřejc.

Branky: 44. Mojžíš, 68. Mádle, 70. Tauc, 80. Hanuš – 89. Hovorka. Rozhodčí: Šípek. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 1:0. Polepy: Jón – Král, Zelenka, Hanuš, Reichman – Mojžíš, Petrák (76. Půža), Mokříž, Tauc – Hruška (62. Slezák), Mádle (85. Bergman).

Kouřim – Tuchoraz 6:1

Fotbalisté Kouřimi dali rychle zapomenout na předchozí dva zápasy, v nichž nedokázali vstřelit branku a celkem bez větších problémů doma porazili Tuchoraz. Ta se sice brzy ujala vedení, ale v dalších minutách za soupeřem herně a především fyzicky zaostávala. Lídr tabulky si tak v klidu dokráčel pro další tři body. Kouřim tak díky zaváhání Ostré zvýšila svůj náskok na čele tabulky na deset bodů.

Branky: 8. a 27. Dvořák (2 z PK), 21. a 44. M. Snížek, 49. Žižka, 87. Mácha – 6. Svoboda. Rozhodčí: Pich. ŽK: 2:4. ČK: 61. M. Snížek (K). Diváků: 295. Poločas: 4:1. Kouřim: Maxian – Novák, J. Snížek, Čáp, Bradáč (64. Funda) – Žižka, Skalický, M. Snížek, Dvořák (72. Žoha) – Novotný (78. Královský), Mácha. Tuchoraz: M. Černý – Trnka, J. Černý, Kmoch, Blecha – Svoboda, T. Černý, Štefeček, Šmejkal (83. Franek) – Borzič (52. Pála), Vondráček.

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 17 000 Kč

Asistenti pedagogů ASISTENT/KA PEDAGOGA - 1.STUPEŇ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: částečný úvazek; vzdělání - kvalifikace pro asistenta/ku pedagoga, , Životopis prosím zasílejte na e.mail: zsams.vlhota@email.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola vrbová lhota, okres kolín, Poděbradská, č.p. 22, 289 11 Pečky. Informace: Vlastimil Procházka, +420 313 105 522.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 22 000 Kč

Svářeči Svářeči. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: První kontakt:, Lengeňová, tel.: 776 825 683, od 8 do 16 hod,, e-mail: lekonmb@seznam.cz,, osobně: Perucká 2482/7, Praha 2., , Místo výkonu práce:, Firma ASTOS Machinery a.s., Kolín IV. Nástup možný ihned., , Náplň práce:, Svařování v CO2, orientace v technických výkresech., , Požadujeme:, Zručnost, znalost čtení technických výkresů., , Pracovní doba:, Po - Pá 6 - 14:30 hod.. Pracoviště: Lekon mb s.r.o. - astos kolín, Havlíčkova, 280 02 Kolín 2. Informace: Lengeňová, +420 776 825 683.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 17 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků Venkovní obsluha čerpací stanice Shell. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Hladíková Michaela, tel.: 702 023 851 od 8 do 17 hod, , e-mail: shell8139@csshell.net,, osobně: ČS Shell, Jaselská 880, Kolín, , Náplň práce:, obsluha zákazníků, nabídka zboží, úklid ČS., , Požadavky:, samostatnost, zodpovědnost, dobré komunikační schopnosti, příjemné vystupování., , Zaměstnanecké výhody:, bonusy ke mzdě za prodej, sleva na palivo.. Pracoviště: David kaštánek s.r.o. - čs shell, Jaselská, č.p. 880, 280 02 Kolín 2. Informace: Michaela Hladíková, +420 702 023 851.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 28 000 Kč

Řidiči tahačů Řidič tahače a návěsu s posuvnou podlahou. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt: , Hladík Jan, tel.: 603 140 473, , e-mail: doprava@jhzlogistics.cz, , osobně: po předchozí telef. domluvě., , Náplň práce: , Řidič tahače a návěsu s posuvnou podlahou, Walkingfloor, , Požadavky: , Řidičský průkaz sk. C+E, profesní průkaz., , Pracovní doba: , Pružná - víkendy doma., , Životopisy zasílat na e-mail - doprava@jhzlogistics.cz.. Pracoviště: Jhz logistics, s.r.o. - kolín, Plynárenská, č.p. 968, 280 02 Kolín 2. Informace: Jan Hladík, +420 603 140 473.

8

Do lesa jen na procházku, na košíky to zatím není

Výstava byla uvedena v Červinkovském domě.
35

Kolínský výtvarník Jan Havránek se po letech vrátil do muzejní výstavní síně

Vlachovo kvarteto nadchlo členy Kruhu přátel hudby v zaplněné synagoze

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát v krásném prostředí historické kolínské synagogy pokračovala série koncertů v rámci již 54. cyklu kolínského Kruhu přátel hudby, v němž tentokrát zahrálo špičkové Vlachovo kvarteto.

KRÁTCE: Tradiční keramický den a Setkání Kostelců uzavře náměstí a okolí

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

O velkou cenu v Hradištku je velký zájem

Hradištko – Český skokový pohár pokračuje jen pár dní po skončení Velké ceny Ostravy dalším kolem. Závodí se už od včerejška do neděle v Hradištku u Sadské. Čtvrtý mítink domácí parkurové extraligy vyvrcholí na tamním kolbišti Velkou cenou Prahy…

Dva roky za pěstí rozhodčímu

Benešovsko – Podle Ladislava Bursíka to bylo špatné rozhodnutí sudího Milana Rogožana. Tak špatné, že se rozhodl pro odvetu. Jenže takovou, která na fotbalovém trávníku nemá co dělat. Rozhodčího udeřil pěstí a ten zápas mezi Přestavlky a Velíš (IV. třída Benešovska) ukončil. Bursík si nezahraje fotbal dva roky.