FK Kolín – Čáslav 1:0

Kdo viděl předchozí dva duely, nestačil se divit. Kolín začal s elánem a předvedl několik pěkných kombinačních akcí. Jednu takovou zakončil přesně Čáp. Těsně za půlící čárou převzal míč, dravým průnikem se dostal až před pokutové území hostů a přesně vypálil. Na jeho střelu k levé tyči se brankář Malík natahoval marně. „Pěkná akce i střela,“ kvitoval to na tribuně Marek Soukup, bývalý divizní hráč AFK Kolín nebo Velimi.

To ale nebylo ze strany domácích vše. O dvě minuty později se pokoušel Malíka překonat Štoček. Hostující gólman na jeho jedovku byl však připraven. Další pěknou kombinaci předvel Kolín ve 23. minutě. Po pravé straně utekl Kalivoda, předložil míč Štočkovi, jenomže ten trestuhodně z výhodné pozice přestřelil.

Zatímco domácí hráči hýřili aktivitou, Čáslav se dlouho hledala. Její čas přišel až po změně stran. Oba týmy vystřídaly a favorit měl víc ze hry. I když měli kolínští fotbalisté v obraně někdy štěstí, nakonec si první výhru nenechali vzít. Zaslouženě Čáslav porazili.

Branka: 11. Čáp. Poločas: 1:1. FK Kolín: Čižinský (46. Hlavatý) - Kalivoda (70. Čapek), Doseděl, Šourek (46. Suchánek), Mach - Kmoch (46. Süsser), Majer, Tlučhoř, Čáp - Kocourek (60. Brusch), Štoček (60. Javorek).

Kocourka potěšila hra týmu

Dvakrát prohráli, aniž by vstřelili gól. V sobotu 21.7. si ale napravili reputaci a na domácím hřišti porazili druholigovou Čáslav. Fotbalisté FK Kolín se v přípravě poprvé radovali z výhry. „V sérii našich přípravných zápasů šlo dnes o nejtěžšího soupeře,“ uvedl kolínský trenér Stanislav Kocourek. „Bylo ale vidět, že hosté zkouší hráče stejně jako my. Jsem spokojený ani ne tak s výsledkem, jako se způsobem hry. V prvních dvou utkáních jsme zkoušeli celý kádr včetně dorostenců. S dnešním vystoupením našeho týmu jsem spokojený,“ dodal.

O poločasové přestávce domácí střídali jen dvakrát. Začíná se koučovi rýsovat základní sestava? „Dá se to tak říci, do týmu potřebujeme zapracovat nové hráče,“ naznačil Stanislav Kocourek. „Aby si na sebe zvykli, potřebují dostat více času na hřišti,“ zakončil.

Trenér Čáslavi Pavel Medynský zdůraznil, že jeho svěřenci měli v nohou týdenní soustředění. „Tam jsme trénovali dobře a dvoufázově,“ konstatoval. „Přesto si myslím, že dnešní utkání bylo spíše „o hlavě“ a taktice. Pohyb našich kluků nebyl takový, ale nehráli jednoduše. Hráli jsme příliš složitě, první poločas byl parodií na fotbal. To bylo z naší strany hodně špatné, ve druhém poločase už bylo vidět, že by to mohli být ti, kteří by připadali v úvahu. Ale hře přesto chybí chytrost, myšlenka a mezihra,“ dodal.

Právě rozehra Čáslavi chybí hlavně ve středu hřiště. Bude tedy realizační tým hledat ještě tvořivého záložníka? „Ve středu hřiště nás to tlačí nejvíce, hráče ještě určitě pořád budeme hledat,“ naznačil kouč.