Ten první hned na začátku druhé půle, když vyrovnal, a v 67. minutě nakonec i vítězný gól. „První poločas jsme hráli špatně. Když jsme vyrovnali, bylo to už lepší. Když jsme vstřelili třetí gól, oni fyzicky začali odpadávat. My je sice přehrávali, ale oni měli šance. Bylo znát, že ještě nejsme sehraní. Snad to bude při mistráku lepší,“ uvedl třiadvacetiletý Čáp.

Jak moc těžký to byl soupeř?

Hodně, protože my měli v prvním poločase čtyři šance a dali jenom jeden gól. Kdybychom je proměnili, tak to byl jednoznačný zápas. Jenomže soupeř dal ze dvou šancí dva góly a my to pak těžce otáčeli. Soupeře to hodně nabudilo.

V zápase jste vstřelil dva góly. Který byl podle vás důležitější?

Ten vyrovnávající. Byl hodně důležitý.

Můžete ty své dva zásahy popsat?

Oba dva byly jak přes kopírák. První centr na malý vápno a já hlavičkoval do gólmana. On si to tam pak srazil. Ten druhý byl ze stejného místa, jen jsem to umístil k tyči.

Všiml jsem si, že vám na tribuně v poslední době drží palce vaše pohledná přítelkyně. To je určitě povzbuzující?

Je. Navíc už tam jsou takové poznámky v kabině. Dneska je tady Milošova přítelkyně. Takže vyhrajem. Všechno hrajte na něj (smích).

Rozumí vůbec fotbalu? Bavíte se o něm doma?

Nějak moc nerozuměla, ale její táta hrál fotbal. Teď se vytahuje, že ví, co je to fotbal. Hodně mi fandí. Dokonce prý při jednom mém centru kopla jednoho pána. Tak moc to prožívá (smích).

Co vám řekla po zápase?

Že je ráda, že jsem dal dva góly. A dostal jsem pusu. Vlastně mi ještě řekla, že mám víc běhat (smích).

V minulé sezoně jste se často potýkal se zraněním. Měl jste problémy s třísly, na tréninku jste si zlomil nos a pak jste měl nějaké problémy s okem. Je to už lepší?

Zatím se to nějak hodně neprojevuje. Třísla se během přestávky uklidnila. Nos je taky v pořádku, ale nejhorší je to s tím okem. Měl jsem do něj krvácení. Musím chodit pravidelně na kontroly. Občas při prudším pohybu vidím černé tečky. A to nejen při sportu, ale i v normálním životě. Ale doufám, že to bude jenom lepší a lepší.

Jak moc se těšíte na první mistrovský zápas proti pražské Spartě?

Docela těším. Když jsem ale viděl první poločas proti Čelákovicím, tak mám zároveň obavy. Aby to nebyl stejný scénář. Protože proti Spartě by se to asi těžko otáčelo.

Tipnete si výsledek?

Jako loni, dva jedna vyhrajem.