První přípravný zápas a hned porážka. Takže asi moc spokojený nebudete?

Pro nás to byl testovací zápas. Šlo o to, aby se na hřiště dostali všichni hráči.

Co vás v zápase potěšilo a naopak co budete hráčům nejvíc vytýkat?

Hrálo devět nových hráčů, takže je jasné, že tam byly triviální chyby. Naši hráči už vědí, kam naběhnout. V tom byl rozdíl. Musím uznat, že herně tam byly nedostatky, na druhou stranu jsem napočítal, že jsme mohli dát čtyři góly. Klíčová věc je, kteří hráči z toho dorostu se prosadí do A mužstva, kteří zůstanou v béčku a kteří půjdou na hostování.

Na to jsem se chtěl zeptat. Tým máte pohromadě deset dní. Hráče jste stačil trochu poznat. Který z mladých hráčů vás natolik přesvědčil, že by si zasloužil vstupenku do třetiligového kádru?

Jedná se o dvě tři jména. Je to ale otázka jara. Teď se uvidí, jak ti hráči budou pracovat pod určitou námahou. Nebo jestli to byl takový náraz, když jsem je viděl.

Když by se měl srovnat kádr z minulé sezony a letošní, ten současný je hodně mladý. Není potřeba posílit někým zkušeným, když vezmeme v potaz to, že tři klíčoví hráči odešli?

(chvíli přemýšlí) Musíte si uvědomit, že čtyři hráči ze základu nehráli. To je jedna věc. Teď vycházíme z toho, že to je fáze testovací, aby mládežníci ukázali, co v nich je. Jinak samozřejmě takto tým nemůže pro nadcházející sezonu zůstat. To je každému jasné.

A co nové posily?

Ještě je brzy. Soutěž začíná v srpnu, takže nemusíme být zbytečně nervózní. Tady je otázka taková, jestli se dostanou do základní sestavy dorostenci. Pokud ne, pak je otázka, koho přivedeme.

Zeptám se na vašeho syna. Na prvním tréninku jste říkal, že to s jeho příchodem nevidíte moc reálně. Dneska jsem ho ale viděl místo zápasu běhat se Štočkem. Jaká je situace nyní?

Už je hráčem Kolína.

Ještě se zeptám na jednu věc. Do utkání jste nastupovali po týdenním soustředění. Jaké bylo?

Bylo náročné jako to loňské. Akorát že loni hráči štěkali daleko víc z jednoho důvodu. Bylo jiné počasí. Letos bylo lepší, několikrát zapršelo nebo bylo pod mrakem, takže vím, jak naříkali loni, když bylo pětatřicet stupňů.