„Měl jsem jiné představy. Ale nedá se nic dělat. Musím na sobě pracovat a doufat, že se situace obrátí,“ nehází flintu do žita osmnáctiletý fotbalista.

Vraťmě se na chvíli k sobotnímu utkání proti Českým Budějovicím, které jste prohráli 0:3. Jak jste to utkání viděl?

Herně jsme nebyli horší. I fyzicky jsme drželi se soupeřem krok. Ale rozhodlo to, že jsme nedali góly. Soupeř dal takové dva šťastné góly. Byl na koni. My se po přestávce snažili s výsledkem něco udělat, ale nevyšlo to.

Věkem patříte ještě do dorostenecké kategorie. Minulý týden jste dokonce nastoupil za dorost na půdě Bohemky. Svým gólem jste týmu zajistil bod. Budete pravidelně hrát za dorost, nebo to byla pouze výjimka?

Bavili jsme se o tom s trenérem Ladislav Bobkem a dohodli jsme se na tom, že když se bude hrát v týdnu, tak bych mohl nastoupit. Co se týká víkendových zápasů, tak tam ne. Já mohl hrát za dorost v Mostě. Vzhledem k tomu, že se tam v zimě vracím, tak jsem nechtěl dělat nějaké zle. Když ale budou potřebovat, tak rád půjdu. Musí ale o tom vědět trenér Kocourek.

Přibližte trochu svoji dosavadní kariéru…

Za žáky jsem hrál v Kolíně. Na poslední žákovský půlrok jsem šel do Sparty. Tři roky jsem kopal v dorostu Sparty a pak jsem měl nabídku z Boltonu, kde jsem byl na testech. Mezitím jsem dostal nabídku z Blšan od chlapů. Já chtěl s rodiči do Anglie, ale manažer se rozhodl jinak. V Boltonu bych totiž hrál za dorost. Místo toho jsem šel do Blšan. Bohužel se z ligy spadlo.

Jak se na vás Bolton vůbec dostal?

Když jsem byl ve Spartě, tak nás jelo pět kluků na stáž. Spíš to byl výměnný pobyt do Celtiku Glasgow a tam jsme hráli s Hearts a já dal góla. Za dva roky přišla nabídka na testy a tak jsem tam jel na přátelák. Dopadlo to dobře. Dal jsem góla Blackburnu. Jenomže to byl furt dorost a manažer říkal, že jsem na tom fyzicky líp, že bych měl jít do chlapů. Teď vidím, že mě to možná trochu zabrzdilo. I když jsem za Blšany nastoupil v nejvyšší soutěži na tři dvacetiminutovky, tak jsem hrál aspoň pravidelně za béčko divizi.

Nakonec jste skončil v Kolíně. Co rozhodlo?

Jsem z nedalekých Červených Janovic. Když mi trenér Mostu řekl, že bych nehrál pravidelně, tak jsem se rozhodl pro Kolín. Pan Hervert (sportovní ředitel FK Kolín – pozn. red.) mi několikrát volal. Se svým manažerem jsme se rozhodli, že je lepší hrát za dospělé. A Kolín je blízko a hraje dobrou soutěž.

Měl jste i jiné nabídky?

Volali mi z Čáslavi.

Nelitujeje svého odchodu z Mostu?

Ani ne. Je sice pravda, že jsem odehrál skoro všechny přípravné zápasy. Byl jsem i na turnaji v Německu. Hrál jsem proti Aue, Hannoveru. Ale trenér řekl, že bych sezonu hrál za béčko a chodil bych občas na lavičku do áčka. Že bych šanci dostal, ale na pár minut. Nastupoval bych i za ligový dorost. Ale po tom, co mi volali na začátku přípravy z Kolína, tak jsem se rozhodl jít sem. Sháněli vysokého útočníka, tak jsem se rozhodl jít sem.

Zmínil jste manažera. S kým spolupracujete?

Mým agentem je Ondřej Chovanec.