Libodřice – Žiželice 4:1

Po minulém utkání kouč domácích Ladislav Kruliš sliboval, že nebudou hrát na remízu. Na počátku utkání by za ní ale celek Libodřice dal cokoliv. Hosté totiž začali velmi zostra. Vedení se mohli ujmout už ve 25. minutě. Po faulu Kruliše ve středu hřiště dostal žiželický útočník Lukáš Kubelka výhodu. Jeho balon ovšem skončil pouze v náručí gólmana. O minutu později se už ale mužstvo v zelených dresech radovat mohlo. Tak trochu paradoxně si ale za gól mohli domácí sami. Nejofenzivnější hráč Žiželic Kubelka z rohového kopu poslal míč opět do gólmana Dittricha. Ten ale situaci podcenil a míč mu vypadl do branky – 0:1.

Domácí však měli v hlavách jasno. Titul chtěli a o vyrovnání se postarali ještě v prvním poločase. Nejprve dvakrát nastřelili tyč, ale nakonec se podařilo dostat míč do branky Žiželic Šťastnému. Od jeho nohy se odrazil centr Sovy – 1:1.

Na lámání chleba tedy došlo ve druhé půli. Velký vliv na vývoj zápasu mělo oslabení obou mužstev. Hned v úvodu poločasu poslal sudí obě mužstva do deseti, a to bylo na hřišti znát. Hosté se ještě v úvodu snažili zvrátit stav, ale neproměnili gólové šance a patrný byl i úbytek sil. Naopak Libodřice během čtrnácti minut nastřílely tři branky a bylo vymalováno. Sérii odstartoval v 66. Kolařík, který dostal přihrávku do vápna a nekompromisně zavěsil. V jeho stopách pak šel Petr Heverle, který hlavičkou využil rohový kop a naposledy z vápna překonal gólmana Žiželic Sova.

Branky: 35. Šťastný, 66. Kolařík, 71. P. Heverle, 80. Sova – 26. Kubelka. Rozhodčí: Soběslav – Baroch, Průcha. ŽK: Kruliš – Petrásek, Dařílek. ČK: P. Šafránek – Mikšovský. Diváků: 80. Poločas: 1:1. Libodřice: Dittrich – F. Šafránek, Kozák, M. Šafránek, A. Heverle (Kettner)– P. Heverle, Kruliš, P. Šafránek – Kolařík (Šálek), Sova, Šťastný. Žiželice: Havar – Petrásek, Tomek, D. Hradecký, Dařílek – T. Hradecký, Hůlka, Mikšovský, Živný – Kubelka, Divíšek.

Trenér Ladislav Kruliš zářil radostí

A je dobojováno. Mohli si po výhře 4:1 vydechnout libodřičtí dorostenci, kterým se po třech letech podařilo dosáhnout cíle. Stát se mistrem okresu a postoupit do krajské soutěže. „Super pocity, oslavy začínají a budou trvat minimálně den nebo dva,“ radoval se trenér domácích Ladislav Kruliš.

Po třech letech jste postoupili. Proč až teď?

Vyhráli jsme, protože se tady sešla nejlepší parta kluků, kterou jako trenér pamatuji.

Změní se pro příští sezonu kádr?

Odejdou dva hráči kvůli věku, Šafránek a Petr Heverle. V žácích končí dva tři hráči a ti přejdou k nám.

Jaké máte ambice v kraji?

Chceme hrát fotbal pro diváky. Nejde nám o umístění. Budeme hrát pro sebe a pro partu.

Jak jste spokojen s celou sezonou?

Moc,moc. Naší jedinou slabinou bylo, že neproměňujeme šance. Jsem moc spokojen s přístupem kluků. Vytvořili skvěloU partu. Jsem rád, že jsme to dotáhli až k postupu.

Vraťme se k zápasu. Začátek se vám nevyvedl a dokonce jste prohrávali 0:1. Co se vám v tu chvíli honilo hlavou?

V ten okamžik jsem byl na mrtvici, protože ztratit vedení z venku je něco neskutečného. Pak to bylo lepší ve druhém poločase, kdy vypadala hra jako v Žiželicích. Hosté odešli fyzicky a nám se podařilo jít do vedení.

Kubelka věděl, kde je maximum mužstva

Oproti jeho kolegovi Krulišovi mohl kouč Žiželic Karel Kubelka “ronit slzy“. Prohru v dvojzápase o přeborníka okresu bral však sportovně a nezapomínal na hranice svého mužstva.

Do zápasu jste šli dravě a dokonce jste se ujali vedení. Byl váš cíl začít agresivně?

Určitě. Chtěli jsme dát do desáté minuty gól.

Nakonec jste prohráli dost vysokým rozdílem. Co za to podle vás může?

Opět musím zmínit špatnou fyzickou kondici jako v prvním zápase, a pak ještě také naše neproměnění stoprocentní gólové šance za stavu 1:1. Zápas by se pak odvíjel jinak.

Odpadli jste fyzicky a neměli jste nikoho na střídání. Proč?

Zápas nám trochu kolidoval s tenisem. Proto nás nepřijelo víc. To, co jsme tady ale měli, bylo to nejlepší.

Jak jste spokojen s celou sezónou?

Spokojen jsem. Pro tohle mužstvo to byl vrchol. Soupeř byl lepší. A už výhra ve skupině pro nás byla úspěchem. Jak říkám, pro tenhle tým to bylo maximum.