FK Kolín – Liberec 0:2

Vyrovnaný zápas se hrál jen dvacet minut. „Pak soupeř převzal iniciativu a přehrál nás,“ přiznal kolínský kouč Ladislav Bobek.

Domácí za celý zápas prakticky neohrozili libereckou branku. „Potýkáme se s produktivitou,“ řekl Bobek. „Nedaří se nám finální přihrávky a když už se do šance dostaneme, není koncovka dobrá.“

Jelikož je mužstvo na sestupové příčce, snaží se kouč kádr posílit. „Není to dobré. Potřeboval bych jednoho hráče do každé řady. Jenže vždy to je otázka poměru kvalita – cena,“ podotkl Bobek.

FK Kolín: Mašín – Kunčický, Holub, Hajný, Kutil (70. Regner) – Vácha (87. Krajíček), Kesner, Kopecký, Kraj (55. Adámek) – Kureš, Potůček.

FK Kolín – Liberec 1:2

Kolínští hráči začali utkání aktivně a ve slibné šanci objevil Volavka. Liberec se spoléhal na brejky a jeden takový mu vyšel v 7. minutě, kdy se po chybě domácí obrany ujal vedení.

Klíčovým okamžik se odehrál ve 37. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen kolínský Radil.

Domácí celek podal ve druhé půli nesmírně bojovný výkon a ač oslaben o jednoho hráče, dokázal vyrovnat. Po dobře rozehrané standardní situaci se přesně k tyči trefil v 62. minutě Růžička. Liberec však v závěru přece jen rozhodl.

„Za druhý poločas nemůžeme klukům absolutně nic vytknout,“ řekl trenér Jakub Stach. „Bojovali na hranici svých možností a moc nescházelo k tomu, abychom i v deseti dokázali vyhrát.“

Branky: 7. 0:1, 62. Růžička 1:1, 80. 1:2

FK Kolín: Dastych – Růžička, Regner, Valenta, Karkoš (55. Havránek) – Michálek, Král, Jirků (62.Pospíšil), Radil - Volavka, Dostál (70. Mužík).