FK Kolín – Hr. Králové B 1:1 (1:0)

Starší dorost podal zodpovědný a bojovný výkon, který nakonec slavil úspěch v podobě prvního bodu. „Hodně nám pomohla rychlá branka,“ přiznal nový trenér staršího dorostu Ladislav Bobek.

Přesně tak. Kolín vstoupil do zápasu jako uragán. Již ve 20. vteřině poslal Biško dlouhý pas na hbitého Váchu a ten využil špatného vyběhnutí hostujícího brankáře.

Vedoucí branka domácím fotbalistům pomohla. V dalších pasážích sehráli se soupeřem vyrovnanou partii. Menší problémy měli pouze na začátku druhé půle, kdy Hradec dokázal po pěkné kombinační akci vyrovnat. „Tady jsme měli výpadek, ale pak už jsme zase hráli zodpovědně,“ podotkl Bobek.

Kolín dokonce mohl vyhrát. V závěru se do dobrých střeleckých pozic dostali Vácha a střídající Adámek. Ale ani jeden z nich nedokázal vstřelit vítězný gól. „Je to škoda. Byly to stoprocentní šance,“ litoval Bobek. „Ale asi i tak je remíza zasloužená,“ dodal Bobek, který se k mládežnickému fotbalu vrátil po sedmi letech. „Pomalu se zase do toho dostávám. Dělám si obrázek o úrovni soutěže. Nyní nedokážu přesně říct, do jaké míry budeme stačit kvalitním soupeřům vzhledem k tomu, že máme málo stěžejních ročníků 89. V týmu máme hodně kluků ročník 90., ale když budou kluci disciplinovaní, věřím, že se výsledky dostaví. Hodně by nám měl pomoci také Hajný, který proti Hradci nemohl hrát. Ještě jednáme s Velimí o příchodu Vaňka,“ uzavřel Bobek.

Branka: 1. Vácha.

FK Kolín: Mašín – Biško, Holub, Kureš, Kutil – Vácha (85. Regner), Kesner, Krajíček, Kraj – Potůček, Končický (75. Adámek).

Kolín - Hr. Králové B 0:4 (0:1)

Kolínští hráči začali utkání se zbytečným respektem a Hradec Králové toho dokázal využít k územní převaze a posléze i k vedoucí brance, kterou vstřelil z pokutového kopu po faulu domácí obrany.

Od inkasované branky se hra kolínského týmu výrazně zlepšila a po zbytek poločasu se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí celek si v něm vytvořil tři dobré brankové příležitosti, ale Havránek, Michálek ani Růžička nedokázali skórovat, a tak do kabin odcházel spokojenější tým Hradce Králové.

Rozhodujícím momentem utkání se stala 45. minuta, kdy hradeckého útočníka nedokázali zastavit ani tři kolínští obránci a po krásné individuální akci vedli hosté o dvě branky. Od této chvíle už fotbalovější hosté dokázali s přehledem kontrolovat průběh zápasu a postupně přidali ještě dva zásahy a zajistili si tak zaslouženou výhru 4:0.

„S tak výborným mužstvem jako měl Hradec Králové se dá hrát pouze tehdy, když se mužstvo vyvaruje hrubých individuálních chyb. Nám se to, bohužel, nepodařilo a první dva góly jsme inkasovali naprosto zbytečně. Snažili jsme se alespoň o vstřelení čestného úspěchu, ale hradecká obrana už nás ve druhé půli do ničeho nepustila. Naopak hosté trestali jakékoliv zaváhání naší defenzívy a přidali ještě dvě branky,“ zhodnotil utkání trenér Jakub Stach.

FK Kolín: Dastych - Regner, Růžička, Valenta, Kunc – Michálek (70. Kozel), Jirků, Král, Pospíšil (55. Kutifel) – Volavka (70. Malina), Havránek (55. Dostál).