„I když jsem chtěl před sezonou skončit do třetího místa, páté místo je pro mě nakonec docela milým překvapením,“ řekl Vladimír Malinovský, trenér mladšího dorostu.

V průběhu sezony byli totiž tři hráči přeřazeni do staršího dorostu a jeden hráč základní sestavy v Kolíně ukončil své působení. „Pro jarní odvety jsme byli citelně oslabeni. Ale tým se s tím vyrovnal na výbornou a řekl bych, že se kluci semkli,“ uvědomuje si Malinovský.

Jeho tým sedmkrát na jaře vyhrál, třikrát hrál nerozhodně a stejný počet utkání prohrál. „Některé zápasy se nám povedly více, jiné samozřejmě méně. Ale to je u této věkové kategorie normální jev. Potěšitelné však je, že jsme snad ani s jedním soupeřem herně nepropadli a nezaostali jsme velkým rozdílem. Mrzet nás může třeba remíza s rezervou Jablonce, kdy jsme byli jasně lepší, ale nedali jsme ani ty nejvyloženější šance. Naopak výborný výkon jsme podali v zápase s první Chrudimí, kdy jsme v poločase dva nula vedli, ale nakonec jsme zápas ztratili. Nutno však podotknout, že soupeř hrál skvěle,“ pochválil soka kouč mladšího dorostu Kolína.

Závěr soutěže se mladíkům povedl opravdu na výbornou. Z posledních osmi duelů prohrál jediný, právě s Chrudimí. „Chytli jsme výbornou formu, kluci hráli fakt dobře a předváděli spousty pohledných akcí. A hlavně všichni do jednoho táhli za jeden provaz. Vytvořila se fantastická parta. Vyhráli jsme posledních pět střetnutí a na hráčích bylo vidět, jak si věří, jak jdou za vítězstvím a jak stoupají jejich výkony. Já jim za uplynulou sezonu maximálně děkuju,“ dodal Malinovský, který od svých svěřenců dostal spolu se svým asistentem Josefem Kubánkem tričko s podpisy v šech hráčů. „To byla třešnička na dortu,“ shodli se oba trenéři.

Střelci týmu

7 – Matěj Linhart
6 – Lukáš Tyl
5 – Zdeněk Šátek
4 – Patrik Lambert
3 – Jakub Mojžíš
2 – Petr Pačes
2 – Radek Budský
2 – Miroslav Plíšek
2 – Jan Čermák
1 – Filip Kubalík
1 – Dominik Augusta
Jedna branka byla vlastní