Blšany – FK Kolín 4:3

Hodně smolné utkání mají za sebou starší dorostenci. V Blšanech měli místy až drtivou převahu, jenomže domů odjeli s prázdnou. „Zápas se nevydařil našemu brankáři Mašínovi, na jehož vrub jdou hned tři góly,“ uvedl trenér Ladislav Bobek.

Jeho tým se sice dostal do vedení, ale pak si slabší chvilku vybral právě Mašín a domácí třemi góly otočili výsledek. „Při prvním gólu ho předskočil hráč, pak dostal branku střelou z osmnácti metrů, když mu míč propadl a třetí inkasoval po střele ze třiceti metrů,“ popsal Bobek inkasované góly v první půli.
Kolín po změně stran roztočil kolotoč ofenzivních akcí a dokázal snížit. „Měli jsme místy až drtivou převahu. Kopali jsme snad dvacet rohů, ale místo toho, abychom vyrovnali, tak jsme zase inkasovali,“ litoval Bobek.

V závěru sice Kesner vykřesal pro hosty jiskřičku naděje, ale domácí nakonec vítězství uhájili. „Porážka mě mrzí, protože na body tady bylo,“ uzavřel zklamaný Bobek.

Branky Kolína: Potůček, Končický, Kesner. Poločas: 3:1.

FK Kolín: Mašín – Biško, Holub, Hajný, Kureš – Vácha, Kesner, Krajíček (60. Kutil), Kraj – Potůček, Končický (70. Adámek).

Blšany - FK Kolín 0:4

Kolínští mladší dorostenci podali ve druhém kole dorostenecké ligy kvalitní a zodpovědný výkon a naprosto zaslouženě si odvezli ze hřiště Blšan tři body.
Hosté měli od prvních minut herně navrch a podařilo se jim vstřelit dvě rychlé branky, což výrazně ovlivnilo průběh zápasu.

Nejprve zakončil ve 12. minutě Volavka kombinaci Kolína střelou k tyči a ve 24. stejný hráč střelou ze dvaceti metrů zvýšil vedení hostí na 2:0. Ve zbytku poločasu se Blšany snažily vstřelit kontaktní gól, ale pozorná obrana Kolína jim to nedovolila.

I začátek druhé půle se Kolínu náramně povedl. Ve 45. minutě využil Michálek chyby domácího gólmana a s přehledem zvýšil na 3:0. V 52. minutě si důrazně počínal v útoku Dostál a po krásné individuální akci zvýšil na 4:0 pro Kolín. Zbytek utkání se už pouze dohrával a na výsledku zápasu se již nic nezměnilo.

„S dnešním výkonem můžeme být až na drobné nedostatky spokojeni. Kluci hráli opravdu zodpovědně a od první minuty šli sebevědomě za vítězstvím. I defenziva nám na rozdíl od utkání s Hradcem Králové fungovala bezchybně a je důležité, že se nám vzadu podařila udržet nula. Z jednoho výsledku ale nechceme dělat ukvapené závěry a teprve až kvalitnější soupeři nám ukážou, jak na tom doopravdy jsme,“ zhodnotil utkání trenér Jakub Stach.

Branky: 12. Volavka, 24. Volavka, 45. Michálek, 52. Dostál. Poločas: 0:2.

FK Kolín: Douděra - Růžička, Regner, Valenta, Dudla – Michálek, Jirků (61. Pospíšil), Král (65. Mužík), Kunc (55. Karkoš) – Volavka, Dostál (55. Havránek).