„My musíme litovat neproměněných šancí, ve druhém poločase už hrálo jen jedno mužstvo,“ uvedl po utkání zklamaný velimský trenér Jakub Stach. „V prvním poločase jsme byli určitě lepší na šance, ale po zbytečném faulu jsme dostali branku ze standardky, na které jsme se celý týden připravovali,“ řekl Stach, který cítil křivdu po sporném zákroku kolínského obránce na Wolfa. „To byla jasná penalta. Jasná,“ hlesl kouč. „Pro nás je to ztráta. Chybělo jen to, abychom dali góla,“ dodal velimský kormidelník.

Na straně druhé vládla po derby spokojenost. A to proto, že Velim měla ve druhém poločase tři stoprocentní příležitosti a Kolín dohrával čtvrt hodiny bez vyloučeného Jiřího Biška. „Bod je z Velimi dobrý. Hlavně po průběhu druhého poločasu, kdy nás Velim dostala pod velký tlak a měli dost příležitostí. Paradoxně nám možná pomohlo to vyloučení, protože pak už domácí žádnou šanci neměli. Ale těch dvacet minut ve druhé půli pro nás bylo kritických,“ hodnotil utkání kolínský trenér Bohuslav Pilný. „Také při nás stálo štěstí. Na druhou stranu jsme v prvním poločase hráli velmi dobře kombinačně, celkem jsem byl spokojený, ale ve druhém poločase jakobychom ve středu odešli a soupeř měl hodně prostoru. Měl čas na dlouhé křižné přihrávky, což nám dělalo velké problémy, ale zítra už se nikdo na průběh ptát nebude,“ uvedl Pilný, který přiznal, že jeho tým byl pod tlakem soupeře. „Ve druhé půli jsme se dostali pod velký tlak a jen díky nemohoucnosti domácích jsme neinkasovali druhý gól. A v tomto zápase už bychom se asi nezvedli. Takže pro nás je bod dobrý,“ řekl kolínský kouč.

Ten se vyjádřil i k vyloučení Biška. „Pro nás je to nepříjemné, ale Biško o hráče brnknul. My jsme to odbojovali a jsem rád, že jsme ukázali charakter,“ dodal Pilný.