Velim B – Červené Pečky 0:1

Na první větší šance si diváci museli počkat až do dvacáté minuty, kdy červenopečecký Čálek dvakrát přímo ohrozil domácího brankáře, leč branka nepadla. Avšak ovečky kouče Kulhánka si začaly vytvářet pořádný tlak a zadákům Velimi B bylo pořádně horko. V třicáté sedmé minutě ideálně nacentroval míč do pokutového území Janovský, ovšem hostující Čálek balón do branky nedostal. O čtyři minuty později se dostal do dobré střelecké pozice Adamec, ale Červené Pečky do vedení neposlal. Za okamžik se na svatyni velimského brankáře Daňka valil další útok a to po ose Čálek – Nádvorník – Kudláček, leč posledně jmenovaný v jasné gólové příležitosti selhal. Tudíž se v prvním poločase střelecky neprosadilo ani jedno z mužstev, i když hosté z Červených Peček byli aktivnější. Naopak domácí b- tým Velimi hrozil jen sporadicky a za bezbrankovou remízu mohl děkovat skvělému brankáři Daňkovi.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vyběhli svěřenci trenéra Cmára značně aktivněji a začali si vytvářet i územní převahu. Tu mohl zužitkovat domácí útočník Ptáček, ale ve stoprocentní šanci branku nevstřelil. O pět minut později znovu velimský Ptáček ukázal všem přítomným, co se také dá ve fotbale nedat, když metr před brankou trefil pouze hostujícího Jóna. Dá se říct, že tímto skončily útočné aktivity domácích. Opět otěže zápasu přebrali hosté, v padesáté páté minutě vychytal Daněk nájezd Kudláčka. Následně se pěknou střelou prezentoval agilní Čálek, ale brankář Daněk Pečky do vedení ještě pustit nechtěl. Tlak hostů gradoval, fotbalisté z Červených Peček zahrávali několik rohových kopů za sebou a jeden z nich se stal pro domácí osudným. Čálek svůj rohový kop k velkému překvapení zakroutil přímo do branky zkoprnělého Daňka 0:1. Po vstřelené brance se Červené Pečky zaměřily na defenzivní činnost, ovšem Cmárova družina si žádné velké šance již do konce utkání nevytvořila. Na trávníku byla k vidění spíše velká nervozita a často emoce z obou stran, i proto musel sudí Kuka často hasit situace žlutými kartami.

Derby mezi Velimí B a Červenými Pečkami nabídlo spíše průměrnou podívanou a nutno podotknout, že domácí si dnes ani vyhrát nezasloužili. Jediné co může dnes hosty mrzet, jsou mraky neproměněných brankových příležitostí.

Branky: 64. Čálek. Rozhodčí: Kuka. ŽK: Sixta, Štégl – T. Nádvorník, Herčík, Adamec. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Velim B: Daněk - Kyncl, Dejmek, Srp, Hrabal – Hlavatý (69. Babický), Sixta, Štégl (79. Jelínek), Čepelák - Nedbal,Ptáček (66. Kostka).

Červené Pečky: Jón - Rejthárek, Malina, Pokorný, Janovský, - Vohnický, Herčík, Adamec, T. Nádvorník (45. Procházka) – Kudláček (83. Podnecký), Čálek.

Ohlasy z utkání čtěte ZDE.

DAVID SOLNAŘ