„Přípravu jsme zahájili 14. července. Bylo to o něco déle, než jsme původně uvažovali, ale chtěli jsme hráčům poskytnout čas na odpočinek. V přípravě jsme zatím odehráli celkem pět utkání, šesté sehrajeme ještě v týdnu před soutěží. Dosavadní bilance je jedno vítězství, dvě remízy a dvě prohry. Trénovali jsme třikrát týdně, tréninková účast hráčů je u nás dlouhodobě na dobré úrovni. Bohužel kvůli prázdninám, dovoleným, ale také pracovním povinnostem ani jedno z přípravných utkání jsme neodehráli ve složení, jaké si představuji pro soutěž. Ani poslední zápas v Kutné Hoře tak vlastně není generálkou, i tam nejsme ještě kompletní. S doplněním kádru jsem spokojený, pokračujeme v nastaveném trendu, naše mladíky doplní další dva hráči ročníku 1991 Douděra a Votava,“ uvedl kouč Červených Peček.

Říká se, že druhý rok je těžší, nováčkovská euforie opadá. „Takže stejně jako loni přistupujeme k soutěži trochu s respektem, s určitou opatrností a naším cílem zůstává setrvání v soutěži. Navíc je ve skupině pět nových mužstev, z toho Polaban Nymburk a Semice z přeboru a Pyšely se spojily s Benešovem. A navíc předpokládám, že stejně jako u nás, došlo v ostatních mužstvech ke změnám v kádru. Situace je tedy poměrně nepřehledná. Nelze říci, jak bude soutěž vypadat, proto ta opatrnost v plánech,“ hovořil Radek Kulhánek.

Změny v kádru

Odešli: Jiří Rejthárek, Michal Kudláček, Jan Lipský, Michal Kubín.
Přišli: Zdeněk Douděra (dorost FK Kolín), Martin Votava (dorost Čáslav), Tomáš Šváb (Kutná Hora), Petr Janovský (Kutná Hora, naposledy Libodřice).
Kádr – brankáři: Michal Jón, Zdeněk Douděra.
Obránci: Jiří Růžička, Josef Krátký, Martin Votava, Martin Zach, Lukáš Hošek.
Záložníci: Tomáš Šváb, Michal Rejthárek, Jakub Kulhánek, Matěj Janovský, Roman Herčík, Aleš Procházka, Josef Adamec.
Útočníci: Jaroslav Svoboda, Lukáš Vohnický, Michal Žoha, Petr Janovský.

Miloslav Kapic