Hrozivé podzimní umístění na jedenáctém místě zkreslovala skutečnost, že tabulka byla nebývale vyrovnaná, na páté místo ztrácely Červené Pečky ve fotbalové I.A třídě skupině B pouhé tři body. Na vysněné osmé místo to byl pouhý bodík a ve finále se nakonec podařilo plánované umístění ještě překonat. Že červenopečecká účast v soutěži neměla jepičí život pouhého roku, má na svědomí mimo jiného bodový zisk ze hřišť soupeřů, pouze lídr soutěže z čáslavských Vodrant byl v tomto směru úspěšnější. Trenér Radek Kulhánek mohl být tedy po skončení soutěže spokojený.

Jak se díváte na ukončený soutěžní ročník?

Na podzim jsme vstupovali do soutěže s cílem, že se hlavně chceme zachránit s tím, pokud to bude v našich silách, pohybovat se v polovině tabulky a spíše v té vrchní části. Což i to bylo ve finále nakonec splněno, protože jsme skončili sedmí, takže přání splněno na sto procent. Dá se tedy říci, že s premiérovou účastí spokojený jsem, jsem ale spíše náročnější a chci víc. Při troše štěstí to mohlo být ještě o trochu lepší. Na druhou stranu to samozřejmě mohlo být i horší, některé zápasy jsme vyhráli se štěstím a těch bodů mohlo být méně. Dost často jsme ztráceli zápasy, které jsme měli vyhrát, nebo přinejmenším zremizovat. Bylo to v poslední minutě s Kouřimí, stoprocentně v Bakově, Týnci. A hlavně jsme neměli ztratit body doma s Brandýsem, vedli jsme už 2:0. Naopak s Mnichovým Hradištěm jsme určitě měli hodně štěstí, s body určitě nikdo nepočítal doma proti Kutné Hoře, ceněné jsou vydřené body ze Zelenče. Nakonec i body v předposledním kole z Rejšic byly šťastné, branku jsme dali po velké chybě gólmana.

Prošli jste poměrně náročnou zimní přípravou. Projevilo se to na jarních výkonech?

Dělal jsem si statistiku celé soutěže a nasvědčuje to tomu. Podle bodů získaných v průběhu druhých poločasů jsme nahoře kolem třetího místa, v tabulce zápasů venku jsme druzí za Čáslaví B. Mladí hráči jsou schopni bojovat, vydržet tempo, natrénovat.

Co ale zápasy na domácím hřišti, doma se vám příliš nedařilo…

Na druhou stranu mě mrzí, že v tabulce domácích zápasů jsme skončili až na čtrnáctém místě. Každý, kdo pomýšlí na lepší umístění, musí body získávat hlavně doma. Přikládám to tomu, že máme kádr mladých hráčů. Schází jim zkušenost a nemají ještě tolik herní kvality. Právě tím se získávají body doma, kdy je potřeba soupeře přehrávat a to nám zatím příliš nesedí. Naopak když venku můžeme bránit a vyrážet do protiútoků, jsme schopni body dělat. Pokud ale doma narazíme na soupeře se stejnou taktikou, musíme útočit do plných, nesvědčí nám to právě kvůli nezkušenosti mladších hráčů, kteří takovou soutěž hráli prvně. Navíc jsme body ztráceli po taktických chybách, ke kterým u nich dochází a přičítám to právě jejich nezkušenosti.

Dáváte hodně prostoru mladým hráčům. Budete v tom pokračovat?

Přes zmiňované nedostatky na mládí sázíme. Mohou je odstraňovat, pokud budou hrát. Cesta dopředu je v tom, že budeme pracovat s mladými hráči, které mohu formovat a přetvářet ke svému obrazu. Proto i z dalších hráčů, nasměrovaných k nám pro novou sezonu, jsou zase dva z ročníku kolem 1990 – 91.

Budou pro podzim nějaké změny v hráčském kádru?

Víme, že nás tlačí bota ve středové řadě a schází nám hráč do zakončení. Celkem máme vytipováno pět hráčů, tři jsou zkušenější, aby se mladí měli od koho učit a trochu se srovnal poměr mládí – zkušenost. Zatím jsme se všemi předběžně domluveni a bude záležet na jednání s oddíly, u jednoho hráče to bude, jak si myslím, jednání složitější. Jsou tam ale i hráči na zkoušku, do přípravy a uvidíme, zda u nás zůstanou. Z kádru, který jsem měl k dispozici, jdou naopak dva mladí hráči na zkoušku do jiných klubů, takže teprve uvidíme, jaká bude situace. Na podzim už nebude v Červených Pečkách pokračovat Jan Lipský, na hostování odejde Michal Kudláček a v jednání je hostování Jiřího Rejthárka. Již dříve skončil Petr Vokáček, ten ale zůstává, bude se věnovat brankářům a bude připraven jako záskok v kritické situaci.

Kdy jste začali s přípravou na nový ročník?

Naše příprava začala 14. července. S přihlédnutím k delší zimní přípravě a dalším věcem jsme začali o trošičku déle. Věřím ale, že to doženeme, tréninková morálka hráčů je dobrá. Trénovat budeme třikrát týdně a budou tam vždy dva zápasy – středa a sobota nebo neděle, to bude záležet na dohodě se soupeřem. Do mistrovských zápasů to je šest utkání se soupeři z I.B třídy, jeden je z krajského přeboru a dva z divize.

Umístění v tabulce

Pořadí.........................7. místo
Bilance...............30 13 5 12
Skóre.............................48:62
Body...........................44 bodů

MILOSLAV KAPIC