Český Brod – Nymburk 3:0

Ten, kdo přišel na generálku, určitě nelitoval. Hráči Českého Brodu předvedli parádní výkon a svého soupeře jasně přehrávali. „Zápas mohl skončit klidně osm nula. Šance jsme měli,“ přiznal trenér Viktor Pařízek.

Hlavní hvězdou zápasu byl Horejc. Mladá českobrodská naděje vstřelila dva góly. Navíc na hrotu působil velmi sebevědomým dojmem.

Dobře mu sekundoval „nestor“ Čáp. Právě on první dva góly svými přihrávkami připravil. A to ještě v první půli neproměnil dva samostatné nájezdy. Při prvním ho vychytal hostující brankář, při druhém mířil těsně vedle. „Ukázal, že pro nás bude posilou,“ podotkl Pařízek.

Branky: 15. a 65. Horejc, 24. Pospíšil. Poločas: 2:0. Český Brod: Sova – Kratochvíl (46. Mrázek), Michal, Hříbal (46. Kozlíček), Strnad – Štuler (46. Böhm), Stehlík (46. Pařízek), M. Kopecký, Hucek – Čáp, Horejc.

Pařízek: Ještě přivedeme dva hráče

Ať zápas dopadne jakkoliv, vystupuje velmi kultivovaně. To platilo nejen pro prohraném pohárovém utkání v Libiši, ale i v úterý proti Polabanu Nymburk. Nový trenér Českého Brodu Viktor Pařízek mohl být s generálkou na první mistrovský zápas spokojený. „Určitě jsem spokojený. V zápase bylo hodně povedených akcí,“ řekl hrající kouč, který však do hry překvapivě nezasáhl od začátku. Ale má to jednoduché vysvětlení. „Byli jsme na Spartě ohledně jednoho hráče. A tam si nemůžete vybírat čas. Prostě vám řeknou, kdy máte přijet a buď chcete přijet, nebo ne. Bohužel to vyšlo na náš zápas s Nymburkem, ale s tím se nedalo nic dělat,“ objasnil.

Jaké bude vaše hodnocení zápasu s Nymburkem?

Určitě spokojenost. Nemůžeme brát to, jako že bychom byli z té krize z pohárového zápasu venku (Český Brod prohrál v Libiši 4:1 – pozn. red.). Ale potěšilo mě to, že jsme v zádu udrželi nulu. To jsme splnili. Mužstvu to určitě pomůže, protože v poslední době jsme dostávali hodně gólů.

Co vám ukázala generálka?

Šli jsme do zápasu s tím, že budeme hrát ze zajištěné obrany a čekat na brejky. To se nám dařilo. Navíc jsme si vypracovali velký počet brankových příležitostí. To si vypracujeme s každým soupeřem, ale pak je otázka, jestli je dokážeme proměnit. Myslím si, že si je vypracujeme i v sobotu a proměníme je.

Už máte jasno o sestavě na utkání prvního kola proti Bohemians 1905 B?

Nemám jasno, protože doděláváme některé hráče. Jména vám ale neřeknu, protože bych to nechtěl zakřiknout. Na to jsem totiž pověrčivý. Jenom prozradím, že se jedná o dva hráče.

Jak jste spokojen s posilami?

Hlavní posila by právě měla ještě přijít. Do soboty by měl mít u nás průkazku. Dalším přínosem je brankář Sova. I když na začátku nebylo příjemné inkasovat čtyři góly. Ale my si to vyříkali a podle mě to bude velká posila. Co se týká Čápa, ať tomu nikdo moc nevěřil, tak to bude přínos. Zatím je to pro mě příjemné překvapení. Posledním do party je Strnad. Je ještě mladý, je to otázka času. Šli jsme do toho s tím, že se musí ještě zapracovat. Tady to vidím spíš jako perspektivu do budoucna. Jeho čas ještě přijde.

V sobotu hrajete první mistrák. Tipnete si výsledek?

Hrozně nerad tipuju, ale přeju si, abychom to zvládli. Budu spokojený, když nedostaneme gól. Pak věřím, že jsme schopni nějaký dát.