„Těch gólů jsem ale mohl dát víc. Třeba na Volárně jsem zazdil dalších pět šancí," řekl útočník Velkého Oseka Jiří Fořt. Díky své střelecké produktivitě se tomuto šestadvacetiletému šutérovi může říkat klidně „BOMBARĎÁK".

Vstřelil jste třetí hattrick v řadě. Jaké na tento počin máte ohlasy?
Reakce spoluhráčů i kamarádů jsou určitě kladné. Zásluhu na tom nese celý tým i trenéři, kteří mi dali šanci hrát v týmu.

Již během zápasu si vás hráči dobírali, že je škoda, že na zápas přijeli autem a že nebudou moc pít. Byla opravdu nějaká oslava?
Oslava po zápase neproběhla, ale po sezoně to napravíme (smích).

Kterého hattricku si ceníte nejvíc?
Asi toho posledního. Protože jsem v Konárovicích začínal a mám tam spoustu kamarádů. Navíc někteří proti mě hráli.

Proti Konárovicím jste dal dva góly hlavou a jednou se prosadil levačkou z otočky. Jaké je vaše nejoblíbenější zakončení?
Nejoblíbenější zakončení mám právě hlavou.

Máte v týmu nějakého dvorního nahrávače?
To mám, hned několik.Třeba  Aleš Sixta mi přihrál tak na pět gólů. Nebo Davida Adamce, ty jeho kolmice za obranu soupeře jsou skvělé. Ale jinak všichni spoluhráči zaslouží pochvalu, bez nich bych nedal ani jeden gól.

Bývá zvykem, že se za podobné kousky platí do společné kasy. Prozradíte, kolik vás stály už hattricky?
Tak teď si nejsem jistý, jestli nějakou kasu vůbec máme. Při rozlučce asi budu muset donést nějakou tu medicínku, aby mě kluci nepomluvili.

V poslední době se o vás hodně mluví. Poznal jste to třeba tím, že by vás někdo lákal do vyšší soutěže?
Ne, nikdo mě neoslovil.

A vy byste si ji rád zahrál?
Tak určitě, angažmá ve Slavii bych se nebránil (smích).

Na okrese jste nyní v centru pozornosti. Platí to i na hřišti? Registrujete třeba to, že si vás protihráči víc všímají?
To bych ani neřekl, že by na mě někdo hrál osobku. Možná se toho dočkám v příštím zápase.

V šesti kolech jste nastřílel 11 gólů, což je průměr skoro dva góly na zápas. Dal jste si nějakou metu, kterou byste chtěl v sezoně dosáhnout?
Chtěl jsem vstřelit alespoň deset gólů, ale asi to budu muset přehodnotit.

Fotbalovým příznivcům nejste moc znám. Popište dosavadní vaši kariéru?
Začínal jsem v jedenácti letech shodou okolností v Konárovicích. Pak jsem hrál za dorost ve Velkém Oseku, občas jsem se smeknul v áčku, ale jinak jsem byl stálým členem B mužstva. Asi v jednadvaceti letech jsem přestoupil do Žiželic. Teď jsem na půlročním hostování ve Velkém Oseku. Chtěl bych poděkovat oběma klubům, že se dohodly na hostování a já můžu hrát vyšší soutěž. Moc děkuji také rodině, že mě v tom podporuje.

Fořtovy hattricky

Prvního dosáhl doma proti Třebovli. Trefil se ve 2. 22. a 67. minutě.
V dalším kole zajížděl Velký Osek do nedaleké Volárny a i zde se dokázal prosadit. Tady mu na to stačilo pouhých šestnáct minut. Prosadil se ve 46., 53. a 62. minutě.
Zlatý hattrick dovršil v dalším domácím duelu proti „svým" Konárovicím. Brankář hostů musel lovit míč ze sítě v 19., 46. a 59. minutě.