Do starší kategorie se přihlásilo opět rekordních 18 školních týmů, do mladší dvanáct. Obou velkých turnajů se tedy letos zúčastnilo přes 350 chlapců a dívek.

Školy v obou kategoriích byly rozděleny do tří skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým a z každé skupiny postupovaly týmy na prvním a druhém místě do finálových bojů.

Účastníci obou finále si postupem mezi nejlepších šest zároveň zajistili účast ve finálovém turnaji v rámci Kolínských sportovních dnů základních škol 2016, protože turnaje MCDonaldś cupu jsou též kvalifikací pro tuto sportovní akci základních škol v červnu 2016.

Finále starší kategorie jednoznačně ovládl tým ZŠ Pečky, který nezaváhal ani v jednom utkání a s pěti výhrami a skóre 9:0 suverénně zvítězil. Na druhém místě se umístila 4. ZŠ Kolín a bronzové medaile si odnesli chlapci z 5. ZŠ Kolín.

V mladší kategorii zvítězil tým 5. ZŠ Kolín, který ve finále ani jednou neprohrál, pouze jednou remizoval. O druhém a třetím místě rozhodoval při stejném počtu bodů vzájemný zápas mezi ZŠ Velim a ZŠ Kostelec nad Černými lesy. Kostelec porazil Velim 1:0 a to rozhodlo o stříbrných medailích pro chlapce z Kostelce a bronzových pro Velim.

ZŠ Pečky a 5. ZŠ Mnichovická Kolín budou jako vítězové ve svých kategoriích reprezentovat okres Kolín 24. května na krajském finále v Mladé Boleslavi. 5. ZŠ Kolín zde bude obhajovat loňské třetí místo.

Výsledky

Kategorie 4. – 5. třída: 1. ZŠ Pečky 15 bodů, 2. 4. ZŠ Kolín 10, 3. 5. ZŠ Kolín 8, 4. ZŠ Býchory 7, 5. ZŠ Kostelec 3, 6. 3. ZŠ Kolín 0.

Kategorie 1. – 3. třída: 1. 5. ZŠ Kolín 13, 2. ZŠ Kostelec 8, 3. ZŠ Velim 8, 4. ZŠ Velký Osek 6, 5. ZŠ Pečky 4, 6. ZŠ Červené Pečky 1.

(Vladimír Zeman)