Její výkony nezůstaly bez odezvy. Fotbalistka Eliška Kovaříková se dostala přes Kolín až do nejlepšího týmu v republice. V současné době hájí barvy pražské Sparty.

„Je to tam fajn, ale zároveň trochu jiný, protože tam jsou samé holky. A přísnější disciplína než v jiných klubech," přiznala třináctiletá Eliška Kovaříková.

Jak dlouho hrajete fotbal?
Fotbal hraji devět let.

Kdo vás k němu přivedl?
Rodiče. Od dětství jsem milovala míč víc než panenky. Jezdila jsem ráda s bráchou na tréninky.

Kde jste dělala první krůčky?
S bráchou na trénincích v Libodřicích a pak v Kolíně.

Postupně jste se přes Kolín dostala do Sparty? Jak se vám tam líbí?
Přes AFK Kolín jsem přestoupila do FK Kolín a poté do Sparty a zároveň do Velimi. Je to tam fajn, ale zároveň trochu jiný, protože tam jsou samé holky. A přísnější disciplína než v jiných klubech.

Během pár zápasů jste se stala velkou oporou. Popište své dosavadní úspěchy.
V prvním roce ve Spartě jsem získala dvě druhé místa v republice v přípravce a mladších žákyních. Další rok jsem dostala od trenérů a od týmu důvěru a dostala jsem kapitánskou pásku. S mladšími žákyněmi jsem získala dva mistrovské tituly. Dále mám dva tituly se staršími žákyněmi. Vloni jsem se dostala do širšího kádru U-15.

Kterého úspěchu si vážíte nejvíc?
Nejvíce si vážím prvního gólu a asistence za reprezentaci U-15 proti Slovensku.

V poslední době hrajete nejen za Spartu, ale střídavě i za žáky Velimi v krajské soutěži. Jak vás kluci berou?
Berou mě jako kamarádku a zároveň jako dobrého spoluhráče. Více by o tom mohli říci oni.

Vaše výkony nezůstaly bez povšimnutí. Byla jste nominovaná do reprezentačního výběru U15. Poprvé jste měla na sobě dres se lvíčkem na prsou. Jaké jste měla pocity, když jste slyšela hrát českou státní hymnu?
Běhal mi mráz po zádech, ale zároveň to byl neopakovatelný zážitek.

A premiéra to byla vydařená. Během dvou zápasů jste odehrála 120 minut a vstřelila dokonce jeden gól. Jak hodnotíte toto vystoupení?
Můj pocit z výkonů v zápasech byl dobrý a trenéři mě v mém pocitu utvrdili.

Jaké jsou další vaše cíle?
Dostat se co nejdále, protože mě fotbal velice baví.

Říká se o vás, že máte velký talent a že by jste v budoucnu mohla napodobit Pavlínu Ščasnou a hrát profesionální soutěž v zahraničí. Jak vnímáte tento názor?
Já tento názor nevnímám, jelikož v reprezentaci jsou holky na stejné, ne-li lepší úrovni. Je to hezký sen, ale do reality je ještě hodně dlouhá cesta.

Vizitka

Datum narození: 31. srpna 1998
Kariéra:  AFK Kolín (2004/2005), FK Kolín (2005/2010), AC Sparta Praha (od 2007 hostování), AC Sparta Praha (2010 přestup), FC Velim (od 2012 střídavý start).
Současný klub: FC Velim
Koníčky: hudba, sport, četba
Motto: Život je boj, ale stojí za to