Kolín U19 – Libice nad Cidlinou 7:5

„Utkání, ve kterém dominovala na obou stranách útočná fáze na úkor obranné, jsme vyhráli hokejovým výsledkem. Můžeme být spokojeni s řešením útočné fáze a přechodové fáze směrem dopředu. S čím však jsme velmi nespokojeni, tak s řešením situací při a po standardních situacích, po kterých nám Libice dala tři branky. Také přechodové fáze směrem dozadu byly velmi nedbale řešené, řekl bych dokonce lajdácky odfláklé. To musíme do příštích zápasů odstranit," řekl po utkání trenér kolínského dorostu Vít Caudr.

„Brzy jsme se dostali do vedení 3:0 a přišlo výrazné uspokojení, kterého soupeř hned využil. Do přestávky jsme však přidali ještě jednu branku a tak poločas skončil jednoznačným výsledkem pro nás. I když jsme tam měli hluché místo, tak lze úvodní dějství hodnotit velmi slušně. Bohužel to nelze říci o poločase druhém, kdy jsme nedokázali udržet tempo hry z úvodního dějství. Někteří hráči výrazně polevili a to jak v pohybové činnosti, tak v pozornosti. Důsledkem toho bylo dokonce vyrovnání dílčího stavu na 5:5. Poté jsme sice dali dvě branky a jednu ještě zahodili, ale druhý poločas je výkon našeho mužstva celkově zklamáním. Opět můžeme konstatovat, že cítíme určitou spokojenost, ale převládají spíše smíšené pocity, zvláště pro výkon ve druhém poločase," dodal Vít Caudr.

„Bylo to pro nás první utkání. Nedařilo se nám hlavně v obranné fázi, dostávali jsme hodně laciné góly," řekl nespokojený asistent libického trenéra Josef Kubánek. „V prvním poločase nám chyběl důraz, byli jsme hodně nepřesní a nedařilo se nám ani v zakončení. Šancí jsme měli možná víc než soupeř, přesto jsme o tři branky prohrávali. Dostat sedm branek, to není moc lichotivá bilance," dodal Kubánek.

Branky: Ramšák 3, Teslík 2, Ludvíček, Kosina – Billý 3, Málek, Petráň. Poločas: 4:1.
Kolín U19: Kmoch – Martikán, Šamša, Dudla, Kosina – Vejr, Šulc – Ludvíček, Teslík, Bělina – Ramšák. Střídali: Jehlička, Jelínek.

Velim – Nymburk 1:3

„Na to, že to bylo první utkání v přípravě a hned s kvalitním soupeřem, tak určitě spokojenost s pohybem a nasazením. Nespokojenost se dvěma zbytečně inkasovanými góly a neproměněnými šancemi," řekl po utkání trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Postavili jsme se kvalitnímu soupeři. Velim hraje lépe v přípravě než potom v mistrovských zápasech. A to se potvrdilo. Mezi týmy žádný velký rozdíl nebyl," uvedl trenér nymburského Polabanu Radek Kulhánek.

Jeho tým šel do vedení, Velim následně vyrovnala. Pak už střílel branky jen Nymburk. „V prvním poločase Velimští vykopávali dvakrát míč na brankové čáře, na druhé straně se zase dvakrát vyznamenal gólman Malý. Ve druhém poločase jsme byli dvacet minut lepší, pak asi patnáct minut tahala za delší konec Velim a závěr byl zase vyrovnaný," podotkl Kulhánek.

Velim se proti Nymburku představila s minimálními změnami v kádru. „Náš tým opustil Ramšák, který odešel do kolínského dorostu U19. Naopak se z hostování v Úvalech vrátil Regner," objasnil Jiří Ptáček.

Branky: Zajíc – Grospič, Peterka, Šourek – Zajíc. Poločas: 0:0.
Velim, 1. poločas: Svoboda L. – Regner, Hrabal, Seifert, Vácha – Bečvařík – Nedbal, Srp, Hruška, Jansta – Dostál.
Velim, 2. poločas: Daněk – Kyncl, Hrabal, Regner, Seifert (75. Svoboda J.) – Bečvařík – Nedbal (60. Zajíc), Srp (60. Jeník), Kesner, Hruška (75. Marek) – Dostál (60. Kukal).

Radim – Poříčany 4:2

„Obě mužstva nastoupila do zápasu téměř bez přípravy a tomu odpovídala úroveň zápasu," konstatoval trenér Radimi Petr Šafránek.

„Přesto jsem našel na zápasu řadu dobrých věcí. Především hráči měli po delší odmlce chuť do hry. Oproti poslednímu našemu vzájemnému utkání se tento odehrál relativně v klidu a to velkou zásluhou rozhodčích. Dlouho jsem neviděl s takovým přehledem odpískat zápas. Vítězství je vzhledem k mistrovským zápasům nepodstatné, ale jsou to tři body do turnaje. Vyhráli jsme asi proto, že byla na naší straně větší kvalita v ofenzivě," podotkl Petr Šafránek.

V jeho kádru nezůstal přes svátky kámen na kameni. „Odešel Střecha. Naopak do přípravy se zapojil Krombholz, kterého máme v přípravě na zkoušku ze Zásmuk a Plot, kde jsme využili souhlas Sadské k odehrání tohoto zápasu. Příští týden počítám, že naskočí do přípravy další dva hráči, ale jména vám zatím neřeknu," dodal Šafránek.

„V úvodu zápasu byl tým Radimi aktivnější a dostával se na dostřel naší branky, ale bez gólového efektu. Bohužel jsme soupeři dvakrát nabídli, kvůli chybě v rozehrávce, totožnou situaci, se kterou si radimští borci poradili a snadno se ujali dvoubrankového vedení. Ve 35. minutě fauloval Fišer útočníka hostů Plota a musel předčasně pod sprchy. Do branky se postavil Štefančík. Ve druhém poločase jsme se díky brance Mužíka dostali do hry. Poté měli stoprocentní šanci Ondra Puk a Mužík, ale vyrovnat se nám nepovedlo. Naopak soupeř své šance proměnil a ujal se vedení 4:1. V závěru korigoval výsledek Ondra Puk," hodnotil vystoupení poříčanského mužstva jeho manažer Václav Kupr.

Branky: Sova 2, Plot, Slunéčko – Mužík, O. Puk. Poločas: 2:0.
Radim: Kopecký – Kovařík, Baško, Tománek, Říha – Hrodek, Puk – Plot, Bellada, Čábelka – Slunéčko. Střídali: Sova, Exner, Krombholz, Synek.

Program 2. kola, sobota 24. ledna: Radim – Nymburk (10), Kolín U19 – Velim (14).