„V zápase s Meteorem jsme chtěli podat výrazně lepší výkon než před týdnem v Táborsku. To se nám ale bohužel nepodařilo. Soupeř byl důraznější, lépe kombinoval a získával většinu odražených míčů," konstatoval trenér Jiří Černý.

„Hosté se v polovině prvního poločasu dostali zaslouženě do vedení, které drželi až do 78. minuty, kdy se nám při závěrečném náporu podařilo vyrovnat. V posledních vteřinách jsme mohli ještě výsledek otočit, ale Procházka mířil hlavou mimo. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. Zatímco my jsme první tři penalty proměnili, hosté nedokázali proměnit ani jeden ze svých pokusů a díky tomu jsme získali jeden bonusový bod navíc," dodal Černý.

Kolín je v tabulce čtvrtý.
O další body bude bojovat v sobotu v Ústí nad Labem.

Branka: 78. Jirků. Poločas: 0:1.

Sestava: Záruba – Procházka, Kopáček, Vondráček, Fuxa – Stánok, Piskač, Hampl (41. Hranca), Jirků, Šendera – Kasal.

Rozhodl první poločas

Podobně úspěšní byli i jejich mladší kolegové (U16). Ti svého pražského soupeře porazili v řádné hrací době 3:1. „První poločas se nám hra moc nedařila. Soupeř nás svou kombinační hrou zatlačil na naši polovinu a tak nám nezbývalo než spoléhat na rychlé protiútoky," uvedl asistent Petr Káninský.

„Již ve 4. minutě se nám povedlo z odraženého míče Matějem Novákem dostat do vedení. Soupeř však nepolevil a z naší zbytečné ztráty míče se mu povedlo již v 9. minutě srovnat. My jsme však nezůstali pozadu a po pěkné křídelní akci Nekolného a Matěje Nováka jsme se opět Rosendorfem dostali do vedení. Po zbytek poločasu udávali tempo hosté, kteří výborně kombinovali, ale byli jsme to opět my, kdo po individuální akci Matěje Nováka  zvýšili na dvougólový rozdíl. Druhý poločas jsme již hru vyrovnali a vytvořili si několik brankových příležitostí, ale ty se nám bohužel nepodařilo proměnit, dokonce jsme zahodili i penaltu. Dnes musíme kluky pochválit za bojovnost a nasazení, ale musíme zapracovat na zlepšení kombinačních a některých individuálních dovedností, v čemž byl hlavně 
v prvním poločase soupeř lepší," uznal Káninský.

Kolínu patří v tabulce šestá pozice. Další zápas hraje v sobotu v Ústí nad Labem.

Branky: 4. a 35. M. Novák, 10. Rosendorf. Poločas: 3:1.

Sestava: Foršt – Vyhnánek, Exner, Drobný, Bukač – O. Novák (68.Vojtíšek), Uher (57. Salva), Nekolný – Rosendorf, M. Novák (77. Mužík), Hobík (78. Havlíček).