„Utkání splnilo účel. První poločas byla Viktorka lepším týmem, pohyblivějším. My jsme jí nabídli šance svými chybami, ale ve druhém poločase se hra vyrovnala a remíza je nakonec zasloužená. Na přípravu to bylo velice slušné utkání v dobrém tempu. Z tohoto pohledu jsem spokojený," řekl po utkání trenér Kolína Roman Veselý.

Pro něho mělo utkání zvláštní příchuť. V letním období totiž koketoval právě se Žižkovem a před příchodem do Kolína v tomto klubu dlouhé roky působil. Námluvy nakonec ale nebyly úspěšné.

„Jestli jsem zápas víc prožíval? Prestiž musí jít stranou, trenér by neměl dávat najevo nějaké emoce. Na zápas jsme se připravili jako na každé jiné," podotkl Veselý.

V jeho týmu se ukázal jeden nováček – Jan Neuberg. „Je to hráč, který prošel pražskou Slávií a naposledy působil v nižších ligách v Německu," objasnil vedoucí mužstva Jan Fiši.

Kolín má za sebou dva přátelské zápasy. Nyní ho v sobotu čeká první kolo Poháru České pošty. Na svém hřišti hostí od 17 hodin Meteor Praha.

Branky: 52. Štoček, 54. Stejskal – 15. Dressler, 74. Červenka. Poločas: 0:1.
Kolín: Čižinský – Čapek, J. Biško (71. Neuberg), Šťastný, Nešpor – Jelínek (10. Horák, 82. Veselý), Marek Sedláček – Dudka (46. Boček), Michal Sedláček (77. Linhart), Stejskal – Štoček (74. Hartig).