KOLÍN – ZLÍN  1:2

Hned šest změn v základní sestavě udělal ve druhém utkání kolínský trenér Jaroslav Veselý. Ale ani to nebylo nic platné. „Zlín jsme několikrát viděli a usoudili jsme, že je potřeba se soupeři přizpůsobit. Proto přišly masivní změny v sestavě, které nebyly kvůli tomu, že bych byl tolik nespokojený s výkonem v minulém zápase, ale reagovali jsme na silné stránky soupeře. Chtěli jsme vsadit na větší zkušenost a na větší bojovnost, což si myslím, že se nám podařilo. Řekl bych, že zvolená taktika byla správná," uvedl po utkání kolínský trenér Jaroslav Veselý.

Na začátku jakoby se oba celky oťukávaly a pokoušely se o střelbu ze střední vzdálenosti. Postupně byli domácí nebezpečnější. Kabeleho hlavička šla ale jen do tyče a Kučerův pohotový volej skončil nad. Ve 40. minutě dostal Kolín výhodu trestného kopu. U míče se domlouvalo pět hráčů. Nakonec se rozběhl Klapka a trefil se parádně přes zeď – 1:0.

Ovšem radost domácích trvala  jen čtyřicet vteřin. Hosté podnikli výpad a bylo srovnáno. To byla velká škoda.

Ve druhém poločase byli aktivnější hosté a jednou Pechatého zachránila tyč. Ovšem na pokus Chmela po rohovém kopu byl krátký i on. Domácí se snažili o vyrovnání, to ale nepřišlo.

„V první půli jsme byli lepší a nebezpečnější. Po změně stran byli lepší hosté. Na šance to bylo vyrovnané, ale rozhodla jediná standardní situace. Tohle byl detail, kterého jsem se bál. Kdybychom nedostali rychle vyrovnávací gól, mohlo být vše jinak. Ale zase to byla naše nováčkovská daň. Hráčům ale nemám co vytknout. Nechci se vymlouvat, ale zase nám trochu chybělo štěstí. Zlín byl produktivnější a my jsme to na remízu nedotlačili. Podle mě to byl remízový zápas," litoval po utkání Veselý.

Přestože hosté naplno bodovali, nebyl jejich trenér vůbec spokojený. „Já jsem obrovsky zklamaný. Nemám mužstvo za co pochválit. Příčinou je to, že od jara tým ztratil bojovnost, ztratil pokoru. Máme úzký kádr, nepřivedli jsme si hráče, které jsme si chtěli přivést, abychom udrželi konkurenci v mužstvu. Tady se opět ukázalo, kam až může český fotbal jít a co si může český hráč dovolit. Já jsem obrovsky zklamaný," kritizoval svůj tým Martin Půlpit.

Branky: 40. Klapka – 41. Poznar, 75. Chmelo. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK:  Petrášek, Kabele, Jelínek – Hájek, Salachna, Benčík. Diváci: 740. Poločas: 1:1.
FK Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek, Klimpl, Hanuš – Kabele, Jelínek, Kučera (75. Stejskal), Jukl (57. Jurečka) – Klapka – Svátek (70. Mujagič).
Fastav Zlín: Dostál – Benčík, Malý, Hubáček, Pazdera – Hájek – Motal (46. Salachna), Bartolomeu (75. Malcharek) – Chmelo, Poznar, Železník (61. Kurtin).

Kolínští fotbalisté hrají ve středu druhé kolo Poháru České pošty. Na svém trávníku hostí od 17 hodin prvoligové Bohemians Praha 1905.