„Za poslední půl rok to bylo již páté vzájemné utkání s Meteorem. Všechna čtyři předchozí měla skoro vždy stejný průběh a závěr. Vždy jsme měli mírnou převahu a soupeř nás ohrožoval pouze rychlými brejky a standardními situacemi. Vždy jsme měli během utkání více brankových příležitostí, které jsme ve většině nedokázali využít. Všechna utkání až na jedno jsme prohráli o jednu branku a téměř pokaždé jsme to soupeři usnadnili tím, že jsme si rozhodující branky dávali téměř sami. S vědomím těchto historických momentů jsme nastupovali do dalšího utkání 
s Meteorem s tím, že se to už nesmí opakovat a že to tentokrát soupeři vše vrátíme," uvedl trenér Kolína Vladimír Zeman.

„Zápas tomu od první minuty nasvědčoval, hned od začátku jsme byli lepším týmem a měli jsme územní převahu. V gólových šancích se po sobě ocitli Nývlt a Prokůpek, ale bohužel v zakončení naprosto selhali. Dvě brankové šance měl i náš soupeř, ale brankář Krob obě vychytal. Ve druhé půli jsme v náporu pokračovali. Hned v úvodu jsme si vypracovali dvě stoprocentní šance, kdy Zelenka dvakrát naservíroval míč Patriku Zbořilovi, který se sám ocitl přímo před gólmanem. Ten však jednou minul branku a podruhé nastřelil brankáře. Prokletí s Meteorem opět viselo ve vzduch a dvacet minut před koncem se naplnilo v plné síle. Po centru do našeho vápna si Vlášek velmi nešťastně vstřelil vlastní branku. Poté jsme všichni rezignovali a nezmohli se už vůbec na nic. Bohužel za to nemůže vůbec žádné prokletí, ale jen pouhá nemohoucnost proměňovat jasné brankové příležitosti v góly. Bez gólů se nevyhrává," řekl starou pravdu Vladimír Zeman.

Kolínu patří v průběžné tabulce devátá příčka. O další body bude bojovat v sobotu 
na půdě desátého Mostu.

Sestava: Krob – Vacka, Hoření, Motejzík, Záhora – P. Zbořil (Doležal), Vlášek, D. Zbořil, Nývlt (Zelenka) – Trnečka, Prokůpek.