OKRES: Domácí prostředí nebylo moc výhodou

Kolínsko – Víkendové kolo okresního přeboru ve fotbale nebylo zrovna příznivé pro domácí týmy. Ty v normální hrací době vyhrály pouze ve třech případech.

2.5.2017

Z utkání Kouřim - Velký Osek (2:2, PK 3:2).Foto: Miloslav Kapic

Plaňany – Bečváry 0:2

„Musel bych se každý víkend opakovat, kdo nám vše chybí. Bečváry byly jasně lepší a prvních patnáct minut nás nepustily vůbec za půlku. Pak jsme to trošku zlepšili, ale do šancí jsme se nedostávali. Bohužel jsme inkasovalo před koncem první půle z našeho rohu a brejku hostí. V druhé půli jsme nějaké možnosti měli, ale nevyužili jsme je. Po standardce a teči ve zdi to bylo 0:2 a bylo hotovo. Bečváry byly jasně lepší a zaslouženě vyhrály. Můžu hráčům poděkovat za bojovnost, ale nedokážeme si přihrát na tři metry a na tom musíme zapracovat. Ze čtyř domácích zápasů máme osm bodů, a to je nad plán. Důležité souboje ještě přijdou," podotkl kapitán Plaňan Petr Břichnáč.

„Zápas začal naším náporem, drželi jsme soupeře na jeho půlce a po deseti minutách se mohlo zdát, že zápas bude snadnou záležitostí. Ale bohužel jsme nedokázali přesně řešit finální fázi před brankou soupeře a na první branku jsme čekali až do samého závěru první půle. Druhý poločas už fotbalově pokulhával za tím prvním. Ale soupeře jsme nepouštěli do žádných šancí a podařilo se nám vstřelit uklidňující druhý gól. Tím byl zápas rozhodnut a my si vezeme z Plaňan cenné tři body. Rozhodně to nebyl snadný zápas, o to více nás těší, že jsem naplno bodovali," konstatoval trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 44. Horáček, 72. Uher. Poločas: 0:1.
Plaňany: Hradecký – Postelt (75.Nagl), Češner, Břichnáč, T. Freund – Málek (47. Hanzálek), Kozdera, Javorský, Vinš, Andrašík (85. Jambor) – Proskočil.
Bečváry: Kubín – Slezák, Uher, Holub, Čáslava – P. Kuba, Dědek, V. Kšírl (78. Šmejkal), Jahoda – Horáček, Černý.

Krakovany – Jevany 5:2

„V utkání s velice dobrým soupeřem jsme se ujali vedení, kdy Sixta zakončoval do prázdné branky po přihrávce od Antoše. Hosté vzápětí vyrovnali. Po půl hodině hry byl sražený v pokutovém území Antoš a Roman Tlučhoř z penalty upravil na 2:1. Hostům se podařilo srovnat pět minut před přestávkou. Těsně před ní ale zvýšil nekompromisní ranou Roman Tlučhoř. Ve druhém poločase jsme si vytvořili řadu šancí, které jsme neproměnili. Utkání jsme rozhodli sedm minut před koncem brankou Luďka Tlučhoře. V závěru završil vítězství Dostál. Po našem dobrém výkonu jsme získali další důležité body," ulevil si trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Zápas začal oboustranně velmi svižně. Nejprve se domácí dostali do vedení. Následně po Janouchově přihrávce vyrovnal Koula. Zanedlouho domácí opět vedli. Ve 40. minutě jsme Janouchem vyrovnali na 2:2. Do šaten jsme však obdrželi další branku. Stínem prvního poločasu bylo zranění Šístka, který musel po brutálním a úmyslném zákroku domácího útočníka nuceně střídat," zlobil se trenér Jevan Jan Lahoda.

„Do druhé půle jsme vstoupili aktivně. Velkou šanci měl Koula, ale trefil břevno. Poté jsme hru otevřeli a snažili se vyrovnat. Domácí nás však ke konci zápasu potrestali dvěma brankami. Dá se říci, že zaslouženě zvítězili. Na závěr bych chtěl podotknout, že domácí fanoušci se od začátku utkání chovali nepřátelsky a dosti vulgárně," dodal Lahoda.

Branky: 15. Sixta, 31. a 44. R. Tlučhoř, 83. L. Tlučhoř, 85. Dostál – 20. Koula, 40. Janouch. Poločas: 3:2.
Krakovany: Douděra – Věříš, Jelínek, Šindelář, Kutil – Pospíšil, L. Tlučhoř, R. Tlučhoř, Dostál (80. Chvojka), Sixta (70. Novotný), Antoš (90. Neruda).
Jevany: Trázník – Chaloupka, R. Krejčík st., Čechák, Šístek (11. Matas) – Novák, Bečvařík, Sochůrek, Pacourek – Koula (82. R. Krejčík ml.), Janouch.

Zásmuky – Konárovice 1:2

„Ze začátku jsme měli územní převahu a řadu šancí, které Žemba, Jonáš a další nedokázali proměnit. Ve 26. minutě přišel trest po chybě našeho obránce, který místo přenechání balonu gólmanovi špatně odkopl balon přímo na nohu hostujícího hráče, který odcentroval na hlavu spoluhráče přesně a prohrávali jsme. Další řadu šancí jsme neproměnili, až ve 42. minutě se nám povedlo vyrovnat po krásné akci Rotha a zakončujícího Jonáše. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a snažili se zápas rozhodnout, ale řada šancí skončila na hostujícím gólmanovi nebo obráncích. V 53. minutě jsme museli pro zranění vystřídat Krause, který patřil k nejlepším na place a další rána přišla v 76. minutě, kdy byl vyloučený po Pavel Skala, když místo balonu trefil ve skluzu nohy protihráče. I v deseti jsme byli lepší, ale bohužel jsme šance neproměnili a v první minutě nastavení po ojedinělé akci hostů přišel trest, když hosté po autovém vhazování a následném odcentrování balonu dokázali na dvakrát překonat našeho gólmana. Už jsme hráli na to, abychom utkání rozhodli a zapomněli jsme bránit. Dnes vyhrál horší tým a touto prohrou jsme si nejspíše podepsali ortel sestupu," posteskl si brankář Zásmuk Zdeněk Kubelka.

„Přijeli jsme do Zásmuk pro potřebné body k záchraně. Bohužel byl terén podmočený a s fotbalem to nemělo nic společného. Otevřeli jsme skóre Sojkou, který se hezkým náběhem hlavou nemýlil. Zásmuky měly velice dobře zvládnuté protiútoky, což se jim vyplatilo a do poločasu vyrovnaly. Druhý poločas byly Zásmuky lepší, ale jak to ve fotbale bývá, my jsme dali vítězný gól. Byl to odbojovaný zápas a jsme rádi, že vezeme důležité body k záchraně," uvedl trenér Konárovic Petr Jandák.

Branky: 42 Jonáš – 26. Sojka, 90. Vokoun. ČK: 76 Skala (Z). Poločas: 1:1.

Zásmuky: Kubelka – Roth, Kraus (53. Čáp), Lindner, Vokáček – Skala, Benda, Jonáš, Novotný (83. Semelka) – Sobotka, Žemba (46. Olah).
Konárovice: Ernyger – Kahoun, R. Černík, Brunclík – Sojka, R. Pokorný, J. Pokorný (44. Jandák), Kopecký (53. Patočka), Vokoun – D. Plachý, Marek.

Žiželice – Jestřabí Lhota 3:1

„Do zápasu s Jestřábí Lhotou jsme nastoupili opět v sestavě, kterou poznamenalo několik zranění. Utkání se hrálo na velice těžkém terénu, který byl na hranici způsobilosti a po třech dnech neustálého deště vypadal spíše jak plocha pro vodní pólo," poznamenal vedoucí Žiželic Jiří Novotný.

„První poločas jsme ustáli tlak hostí a povedlo se nám získat výhodu ve skóre proměněnou penaltou po faulu na Lekeše. Druhý poločas začali aktivně hráči z Jestřábí Lhoty, kteří srovnali po třech minutách. Někteří by si řekli, že tohle byl začátek obratu, ale opak byl pravdou. Z brejkové situace přišel přímý kop, který David Živný zakončil za záda hostujícího brankáře. Hřebíkem do rakve byla pohotová střela z otočky v podání Korčáka, která byla poslední gólovou trefou utkání. Body jsou pro nás stoprocentním uspokojením a super výkon předvedl hlavně David Živný, který se přesunul na stopera a byl stoprocentní," dodal Novotný.

„Celý zápas, kromě prvních deseti minut, jsme měli stálou převahu. Hráli jsme dobře, vytvářeli si mnoho šancí, ale branku jsme dali jenom jednu. Na začátku druhého poločasu po pěkné spolupráci Pavelky s Kličkou se trefil Kesner. Místo toho, abychom rozhodli zápas ve svůj prospěch, tak nás zmrazil trestný kop Živného a za pět minut třetí branka v naší síti," uvedl trenér Jestřabí Lhota František Machurka.

Branky: 32. Novotný z PK, 66. D. Živný, 70. Korčák – 47. Kesner. Poločas: 1:0.
Žiželice: Mical – M. Živný (15. Janata), Novotný, Midloch, Bubeník – O. Lekeš, Korčák, Chlupáč, Scháněl (74. Šantrůček) – Apiján, D. Živný.
Jestřabí Lhota: Heres – Záhora, Klička, Skalický, L. Týma – Mikeš, Kesner, Pavelka, Mojžíš – Krajíček (73. Kureš), Krupka.

Nučice – Libodřice 4:1

„Ve velmi důležitém utkání pro nás jsme začali dobře a už v 6.minutě jsme vedli 2:0. Do poločasu jsme přidali ještě dvě branky. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem na hřišti. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a proto už nepadl další gól. Druhý poločas jsme už kontrolovali. Chtěl bych pochválit hráče za bojovnost a vůli pro vítězství," řekl asistent Nučic Jan Hodík.

„Odehráli jsme špatné utkání. Soupeř na nás doslova vletěl a už v 6. minutě to bylo dva nula. Ve 27. minutě dal kontaktní branku Hovorka po dělovce Baška z přímého kopu do břevna. Jenže to bylo z naší strany vše. Nučice do poločasu přidaly ještě dvě branky a bylo rozhodnuto. Navíc se nám v prvním poločase zranil brankář Kolář a tak do druhé půle nastoupil v bráně Baško, a v 72. druhé minutě se nepochopitelně nechal vyloučit Pohanka. Druhý poločas se v podstatě jen dohrával, domácí si hlídali náskok a my se na nic nezmohli. Dostáváme strašně laciné branky, po naší nedůrazné hře v pokutovém území a špatném bránění standardních situací. Je to nezodpovědnost jednotlivých hráčů, to se potom těžko vyhrává," posteskl si trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 2. a 37. Kubalík, 6. Chromý, 45. J. Hervert – 27. Hovorka. ČK: 72. Pohanka (L). Poločas: 4:1.
Nučice: T. Krutský – Kočí, Hurtík, Vedral, Šulc – Kulhavý, Chromý, Jelínek (67. Nevšímal ml.), Novák – Kubalík, J. Hervert.
Libodřice: Kolář (46. Mlázovský) – Šudy, Baško, F. Šafránek, Medlen – Pohanka, Sova, Heverle, Hovorka – Hrstka, Košík.

Kouřim – Velký Osek 2:2 (PK 3:2)

„Velký Osek začal zápas aktivněji a po naší chybě v obraně se dostal do vedení. My jsme dokázali okamžitě Macháčkem odpovědět a navíc jsme šli po Novákově hlavičce do vedení. Osek vyrovnal z penalty, místo které měl ale hostující letec Lambert dostat žlutou kartu. Oba týmy měly několik šancí, ale nám se nedařilo pořádně trefit branku a hosty vychytal ve vyložených šancích Havránek. Druhý poločas jsme už byli lepším týmem a hosty prakticky nepouštěli k vápnu. Bohužel se nám ani ze závěrečného tlaku nepodařilo vstřelit vítěznou branku. V penaltách pak kraloval Havránek, hostům tři chytil a dva body tak zůstaly doma," zhodnotil utkání trenér Kouřimi Martin Snížek.

„V celkovém výsledku je to spravedlivá dělba bodů. Utkání jsme začali velice aktivně, z čehož vyplynula první branka, kterou zařídil Lambert. Bohužel potom přišel náš desetiminutový výpadek, kdy vstřelila Kouřim v rozmezí pěti minut dvě branky. Od dvacáté minuty jsme opět převzali iniciativu a vytvářeli si šance, bohužel jsme ale měli problém s jejich proměňováním. Vyrovnání zařídil z pokutového kopu Lukáš Černý po faulu na Lamberta. Také druhý poločas jsme začali dobře, ale bohužel bez brankového efektu. Od sedmdesáté minuty se obraz hry ale zcela změnil. Domácí byli lepší, naštěstí to ani oni brankově nedokázali vyjádřit. Na řadu přišly pokutové kopy. V nich jsme, tak jako po celou tuto sezonu, selhali a druhý bod si připsala Kouřim. Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání, které jsme mohli v prvním poločase rozhodnout," poznamenal asistent Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 14. Macháček, 17. Novák – 13. Lambert, 30. L. Černý. Poločas: 2:2.
Kouřim: L. Havránek – Světnička, Holub, M. Havránek, Novák – Jasenovský, Macháček (74. Klégr), J. Keltner – Královský, Snížek (51. Bug) – Pazderec.
Velký Osek: Kalinec – Drahovzal (90. S. Karban), L. Černý, Munzar, Špaček – Koška (60. Šmiřák), Sixta, Mašek, J. Karban (76 M. Černý) – Lambert, Koubek.

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 45 000 Kč Finanční poradci specialisté Poradce pro rodinné finance. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: KONTAKT : Šantrůčková Veronika, tel.kontakt: 605008493, Finanční Institut - společnost s rostoucím podílem na trhu a specialista na rodinné finance hledá kolegu na pozici Poradce pro rodinné finance. , , Náplň práce: , - realizace smluvených schůzek s našimi klienty, které zajišťuje centrála společnosti , - spolupráce s analytickým oddělením , - nastavení optimálního portfolia klienta , - budování důvěrného vztahu s klientem , , Požadujeme: , - ukončené SŠ nebo VŠ vzdělání – minimálně maturita nebo praxe v oboru , - pozitivní přístup k práci , - ŘP skupiny B , - licence PPZ od ČNB - výhodou , - výborné komunikační dovednosti , - uživatelskou znalost na PC , , Nabízíme: , - zajištěnou klientelu callcentrem společnosti , - zázemí pobočky a veškerý servis zdarma , - pravidelná školení a workshopy , - přátelský tým, který Ti se vším pomůže , - pro šikovné poradce možnost kariérního růstu , , V případě zájmu se do výběrového řízení přihlaste na http://www.karierafi.cz/m a nebo zašlete svůj životopis na e-mail: personal.prahamesto@financni-institut.cz, , Šantrůčková Veronika, tel.kontakt: 605008493. Pracoviště: Finanční institut - kolín, Heverova, č.p. 249, 280 02 Kolín 2. Informace: , . Výroba - Výroba Seřizovači 19 000 Kč Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Johannis Jiří Ing., tel.: 602 334 311, 7 - 14:30 hod,, e-mail: johannis@kolinska.cz,, osobně: Kolín - areál Lučebních závodů od 7 do 14 hod., , Náplň práce: , Obsluha CNC - plazmy (dělení plechů plazmovým hořákem)., Po zapracování až 21.000,- Kč a více dle splnění úkolové mzdy., , Požadavky:, Vyučení – strojírenský obor., , Pracovní doba: , 5:45 – 14:15 hod a 14 - 22 hod., , Zaměstnanecké výhody:, Možnost stravování v závodní jídelně.. Pracoviště: Kolínská správkárenská s.r.o., Pražská, č.p. 54, 280 02 Kolín 2. Informace: Jiří Johannis, +420 602 334 311. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Místo pracoviště:, - Kutnohorská 474, Kostelec nad Černými Lesy, , Prvotní kontakt:, - tel.: 776 208 865, , Upřesňující údaje:, - zdravotní průkaz, - 12 hodinové směny (6-18,18-6), - dobrá fyzická zdatnost, - práce ve stoje. Pracoviště: Korado bmv s.r.o. - kost. nad. č.l. (boneco), Kutnohorská, č.p. 474, 281 63 Kostelec nad Černými Lesy. Informace: Mariya Bučacká, +420 776 208 865. Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 25 000 Kč Ostatní stavební technici Přípravář/ka staveb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Švecová Andrea, tel.: 606 779 555, 9 - 15 hod,, e-mail: info@bfk.cz., , Náplň práce:, Příprava a administrativní vedení zakázek, komunikace s investory a dodavateli., , Požadavky:, SŠ nebo VŠ stavebního směru, znalost práce na PC - MS Excel, MS Word, znalost čtení projektové dokumentace., , Zaměstnanecké výhody:, Prémie.. Pracoviště: Bfk service a.s., Komenského nám., č.p. 54, 281 44 Zásmuky. Informace: Andrea Švecová, +420 606 779 555.

Kam na fotbal

Z přípravného utkání BC Kolín - Hradec Králové (73:83).

Beneš: Utkání jsme nezvládli v posledních třech minutách

Muži Pitbulls vstoupili do ligy vítězně, bodovaly i další týmy

Kolín - Florbalový klub FBC Pitbulls Kolín vstoupil do nové ligové sezony, ve které se v modrobílých barvách představí celkem devět družstev.

Tabulku Borky ligy vede nováček

Kolín – Ve třetím kole Borky ligy (malá kopaná) porazil nováček soutěže FC Breakkers Hero Team 4:2 a vede tabulku první ligy. Ve druhé lize drží neporazitelnost FK CzeKraine, které porazilo FC Masters 4:1.