„Utkání se mi těžko hodnotí, protože jsme doma ztratili dva body,“ posteskl si trenér Jaroslav Havrda.

K penaltám vůbec nemuselo dojít. Kolín se sice dostal zásluhou Šourka do vedení, to však během krátké chvíle ztratil. Nejprve se v situaci, která zaváněla ofsajdem, prosadil Krejčík, chvíli po něm střelou k tyči Kouřil. Hosté mohli do přestávky skóre navýšit, brankář Blahovec ale proti Brunclíkovi a následně Krejčíkovi vytáhl vždy bravurní zákrok.

„V první půli se hra odehrávala mezi vápny, bylo tam hodně soubojů. U odražených míčů jsme byli pozdě a díky tomu měli hosté v agresivitě navrch. Měli jsme tam několik přečíslení, kdybychom to lépe řešili, mohli jsme být veselejší. Nakonec jsme se ujali vedení a to nás tam gólman ještě dvakrát vychytal. To byl impuls k tomu, aby nás to nakoplo. Bohužel to se nestalo. Naopak jsme dostali dvě slepené branky během pěti minut. Začali jsme hledat chyby všude jinde než u sebe,“ zlobil se Havrda.

Po změně stran se hrálo na jednu bránu – tu hostující. Dobývaní ukončil po Váchově přihrávce Janecký.

Kolín nadále svého soupeře přehrával, ve finální fázi ale už úspěšný nebyl.

A mohl za to pykat. Tři minuty před koncem vypálil nebezpečně Ličman, Blahovec jeho střelu konečky prstů vytáhl na roh.

V penaltovém rozstřelu ze sedmi kolínských hráčů mířili přesně pouze tři, a to bylo málo. Druhý bonusový bod hostům vystřelil Kouřil.

„Ve druhé půli jsme hráli vabank a myslím si, že jsme byli jednoznačně lepší. Měli jsme několik brankových příležitostí, ale bohužel nám štěstí nebylo nakloněno. Hráče chválím za to, že hráli na vítězství, bohužel nám to tam už nespadlo. Penalty už je loterie,“ podotkl Havrda.

Branky: 28. Šourek, 59. Janecký – 30. Krejčík, 33. Kouřil. Poločas: 1:2.
Kolín: Blahovec – Živný, Nešpor, Šourek, Seifert (88. O. Puk) – Němeček, Čapek (77. Šindelář), Veselý (66. Mlynka) – Vácha, Jindřich (41. M. Puk), Janecký.