Jak se to vlastně všechno seběhlo, že jste byl alespoň na chvíli trenérem prvoligových klokanů?
Dostal jsem se k tomu tak, že můj bratr vyhrál jednu soutěž a jedna z cen byla trénování prvoligového týmu. A to mi věnoval jako dárek k narozeninám. Za to mu chci tímto ještě jednou poděkovat.

A proč jste byl právě v tomto klubu?
Protože byl i kromě jiného zaregistrován v soutěži i tento tým.

A vy jste příznivec tohoto klubu?
Ano, fandím Bohemce od malička.

Jak to vše na stadionu pražských Bohemians probíhalo? Dostal jste se třeba do útrob stadionu?
Nejdříve proběhla prohlídka stadionu, zázemí, kabiny, masérny, rehabilitace, VIP prostor, tiskového střediska, klubového muzea a pak představení trenérům a hráčům v kabině. Tam mi bylo skutečně oznámeno, že povedu mužstvo do zápasu jako trenér. Poté jsme se odebrali s trenérem Romanem Pivarníkem do jeho kanceláře, abych omrknul, jakou má, a probrali nějakou taktiku a společně určili sestavu. Následně jsme šli zpět do kabiny oznámit vše hráčům. A pak už se šlo plac. Rozcvičení a zápas už sem si vedl sám.

Co to vlastně bylo za utkání a proti komu klokani hráli?
Bylo to v rámci projektu Kopeme za fotbal, tým SK Kamenice z kraje Vysočina, který tuto soutěž vyhrál.

Jaké jste měl pocity? Jaké to bylo předstoupit před prvoligové fotbalisty?
Jen ty nejlepší. Vždyť vést klub, kterému fandíte od malička, je docela zážitek, i když to byl v uvozovkách pouťák. Ze začátku jsem byl trochu nesvůj, ale pak jsem si vše užíval.

S hráči problém nebyl? Jak se chovali?
Naopak, všichni byli úplně v pohodě a vše brali a ukázali mi, jak asi probíhá profesionální přístup k zápasu. Vážně mě poslouchali na slovo jak při rozcvičce,tak i při zápase.

Příklad?
Třeba Jakub Rada, vynikající střední záložník, vždycky měl dost prostoru před vápnem a pokaždé ještě hledal někoho přihrávkou, tak jsem jednou na něj křikl, ať to zkouší střílet a on mě poslechl. Pak střílel o sto šest (smích).

Takže to pro vás byl asi parádní zážitek a panuje u vás spokojenost.
Ano, naprostá. Musím říct i to, že s kluky a s trenéry byla i velká sranda. Nejvíc jsem si rozuměl a zasmál se s těmi staršími hráči – Radkem Šírlem, Pepou Jindříškem, Milanem Švengrem, Ivanem Lietavou a trenéry Pivarníkem a Vaniakem. Ale jak už jsem říkal, byli všichni fajn a v pohodě.

Jaké jsou tedy rozdíly v přípravě prvoligového týmu a mužstva hrajícího krajskou I. B třídu?
No… V případě přípravy trenéra na zápas a rozcvičení se to až tak moc neliší. Rozdíly jsou jen v tom, že tam je na všechno víc lidí. Dva asistenti, trenér gólmanů, dva kustodi, masér, doktor, tiskový mluvčí, a každý měl něco na starost. Hráči měli vše připraveno, ať od oblečení, tak jídlo, pití, vitamíny až po vířivku, bazén a masáž.

Jak vypadají útroby stadionu 
v Ďolíčku?
Jsou takové skromnější asi oproti jiným prvoligovým týmům.

Chtěl byste být prvoligovým trenérem?
Ano, chtěl. Jako zaměstnání by mě to bavilo moc.