„Je to pro nás velmi cenné vítězství, které se nerodilo lehce. Kluky musím pochválit, protože odehráli během třinácti dnů páté utkání. V Živanicích to bylo v závěru už na krev,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Začátek zápasu byl pro hosty jako ze zlého snu. „I když jsme se na Živanice připravovali, začátek byl z naší strany lehkovážný. Ze dvou standardních situací jsme dvakrát inkasovali,“ posteskl si Havrda.

Prohrávat o dva góly, navíc na půdě lídra, téměř každý tým by to položilo. Ne však hráče Kolína. Ti předvedli parádní obrat.

„Od stavu 2:0 jsme hráli na velké riziko. Napadali jsme po celém hřišti. Věděli jsme, že jsou Živanice pomalejší dozadu. Také se nám díky tomu v závěru první půle podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl. Domácí byli jako opaření a nevěděli si s námi rady,“ podotkl Havrda.

Po hodině hry sice Živanice vykřesaly jiskřičku naděje, tu však brzy zažehnal Křelina, který už jenom slízl smetanu pro parádním průniku Živného.

„Domácí nakopávali balony a po jedné takové situaci se jim deset minut před koncem podařilo snížit. Těsné vedení jsme ale už udrželi. Všichni hráči zaslouží pochvalu, protože se opravdu vydali ze všech sil,“ dodal kolínský trenér.

Branky: 5. Polák, 9. Gorol z PK, 61. Ujec, 80. Bukač – 22. Vácha, 32. Šourek, 39. Mlynka, 44. Němeček, 69. Křelina. Poločas: 2:4.
Kolín: Pellegrini – Biško, Šourek, Nešpor, Seifert (90. Šindelář) – Živný – Vácha (86. Puk), Čapek, Němeček, Mlynka (65. Křelina) – Veselý.