Břežany – Bečváry 1:8

„Průběh hry v prvním poločase vůbec nenasvědčoval, že hraje tým, co ještě neztratil ani bod a beznadějně poslední tým tabulky. Byl jsem až zaskočen, kolik času jsme měli míč v držení a občas jsme měli i nějaký náznak šance, ale bohužel jsme nic nedotáhli ke gólu. Naopak soupeř skoro každý útok proměnil a o poločase vedl 4:0. Druha půle už byla z naší strany stejná jako
v jiných zápasech. Docházely nám síly a soupeř jednoduše skóroval. Děkuji všem klukům, hlavně těm starším, že nás doplnili, aby nás bylo aspoň jedenáct," uvedl hrající trenér Břežan II Michal Pikner.

„Do Břežan jsme si jeli pro povinné body, jak nám velelo postavení v tabulce. Věděli jsme, že nesmíme soupeře podcenit a musíme hrát zodpovědně i proti mužstvu, které ještě nemá ani bod. Bohužel se nám hra nedařila podle našich představ, i když výsledek je pro nás velmi příznivý. Břežany se sympaticky pokoušely hrát a neuchylovaly se jen na obranu a odkopávání míčů. Kvalita byla ale na naší straně, a to se promítlo i do výsledku," podotkl trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 82. Mišák z PK – 15. Šmejkal, 22. Černý, 37., 43., 51. a 74. Jahoda, 60. P. Kuba, 64. Dědek. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Poločas: 0:4.
Břežany II: Kramer-Trejbal, Mišák, Baňka -Svoboda, Pikner, Pekárek, Bárta, Borovička – Jedlička, Kolář.
Bečváry: Huslík – Uher, Holub (55. J. Kšírl), Čáslava, Kubásek – P. Kuba, Jahoda, Dědek, Šmejkal – Vanta, Černý.

Jestřabí Lhota – Velký Osek 3:1

„Zápas začal oboustranně vlažně. Až po čtvrthodině, když zblízka hlavičkujícího Krupku vychytal s pomocí tyče Kalinec, se hra trochu rozhýbala. Na obou stranách bylo několik pološancí, ale až po půlhodině hry po akci Martínek – Kesner dal Krupka gól. Druhý poločas začal pro nás dobře. Kalinec špatně vykopl, míč zachytil Martínek a hned prvním dotykem Kureš z dálky brankáře přehodil. Hru jsme měli ve své moci, ale bez gólového efektu. David Adamec se přesunul na hrot a Osek se začal dostávat do příležitostí. Jeho přiklepnutí Koubkovi znamenalo dvě minuty před koncem snížení. Drama nepřipustil Martínek, který po dvaceti vteřinách bombou z dvaceti metrů uzavřel skóre zápasu," uvedl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

„Na hřišti Jestřabí Lhoty jsme podali solidní výkon, bohužel na body to nestačilo. Z mého pohledu se hrál vyrovnaný první poločas
s minimem šancí. Když už si nějakou některé z mužstev vytvořilo, tak zasáhli brankáři. Přesto se domácí dostali do vedení, když jednu
z nich využili ve 32. minutě. Nástup do druhého poločasu se nám vůbec nevydařil a soupeř své vedení hned po příchodu z kabin navýšil. Domácí byli od té doby lepší, ale bez větších šancí. Do nich jsme se bohužel příliš nedostávali ani my. Jiskřičku naděje jsme přesto vykřesali v 89. minutě Koubkem. Ta ale z následného protiútoku hned pohasla, když si vzal soupeř zpět své dvougólové vedení," podotkl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 32. Krupka, 49. Kureš, 89. Martínek – 88. Koubek. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Heres – Záhora, Klička, Skalický, L. Týma – Krajíček (88. Dohanič), Kesner, Kureš (72. Kubíček), Mikeš – Martínek, Krupka.
Velký Osek: Kalinec – J. Adamec, Sixta, L. Černý, M. Černý – Mašek, D. Adamec, J. Karban, Koška (65. S. Karban) – Bayer (65. Šmiřák), Koubek.

Plaňany – Libodřice 2:1

"První poločas jsme podali velmi dobrý výkon a třetí tým tabulky z Libodřic jednoznačně přehráli. Bohužel z velkého množství šancí jsme dokázali skórovat pouze jednou. Naše nemohoucnost dokopnout míč do prázdné branky z malého vápna, či neproměněná penalta, dokumentovali naší "výbornou" střeleckou formu. Hosté se ve druhém poločase zlepšili a hra byla vyrovnaná. Jednou nás zachránil při dorážce z bezprostřední blízkost brankář Hradecký. A trest za naše nevyužité šance přišel vzápětí. Po průniku Pohanky jsme si vstřelili vlastní branku. Nakonec po průniku Brecíka dokázal Proskočil zakončit a vstřelit vítězný gól. Myslím, že to bylo nakonec naše zcela zasloužené vítězství, kdy hostům ublížila neúčast střelce Hrstky," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Odehráli jsme nejhorší zápas celého podzimu. První půle byla doslova tragická a jen díky nemohoucnosti domácích hráčů a Kolářovi, který chytil penaltu, byl poločasový výsledek jen 1:0 pro domácí. Do druhé půle jsme pozměnili sestavu a přišlo mírné zlepšení, které se projevilo ve vyrovnávací branku Pohanky. Ale to bylo asi vše. Domácí vyhráli zaslouženě. Měli více šancí.
U nás vázla kombinace a pokud trefíme jen jednou za zápas branku, nemůžeme myslet na bodový zisk," čertil se trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 22. a 66. Proskočil – 51. Pohanka. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 0:4. Diváci: 75. Poločas: 1:0.
Plaňany: Hradecký – A. Kučera, Vinš, Břichnáč, Češner (58. Pilař) - T. Freund (88. T. Kučera), Švehla, Brecík, Kozdera, M. Freund - Proskočil.
Libodřice: Kolář – Šudy, Baško, Novotný, Medlen – Heverle, Kovařík, Sova, Hovorka (46. Šafránek) – Pohanka, Škopek.

Nučice – Konárovice 3:2

„První poločas jsme byli nepřesní a nedůrazní, soupeř byl lepší po herní stránce. Neproměnili jsme samostatný únik. Ve druhém poločase přišla herní změna ve prospěch našeho mužstva. V 55. minutě vyrovnal Kubalík na 1:1, ale hned za minutu jsme inkasovali po hrubé chybě obránce, který neodkopl balón. Potom jsme v 69. minutě vyrovnali po nátlakové hře nádhernou brankou Petra Bradáče a naši převahu jsme vystupňovali v 85. minutě, kdy byl jasný faul na našeho útočníka a penaltu proměnil Marek Šulc. Zbytek zápasu jsme si už pohlídali. Jsme rádi za tři body, které jsme nutně potřebovali," uvedl asistent Nučic Jan Hodík.

„Na velmi podmočeném terénu to nemohl být pohledný fotbal. První poločas jsme měli více ze hry a soupeř hrozil jen z brejků. Bohužel pro nás jsme z toho vytěžili jen jednobrankový náskok. Do druhého jsme šli s tím nedostat gól a nějaký přidat. Jenže domácí měli dobré střídání a začali hrát kombinačně lepší fotbal. My jsme se zatáhli a zbytečně inkasovali. Myslím, že to byl zápas hodný remíze, ale bohužel venku body neděláme. Prohra byla pro nás krutá. Musíme jít dál a doma vyhrávat," hlásí trenér Konárovice Petr Jandák.

Branky: 55. Kubalík, 69. Bradáč, 85. Šulc – 33. Vedral vlastní, 56. Kahoun. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 1:4. ČK: 90. Kočí (N). Diváci: 85. Poločas: 0:1.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Hurtík, Vedral, Souček ml. (46. Bradáč) – Nevšímal ml., Jelínek, Novák, Kočí – Stanke (46. Nanko), Kubalík.
Konárovice: Svoboda – R. Černík, Jandák, Brunclík – Sojka, R. Pokorný (76. Stempák), P. Pokorný, J. Pokorný, Vokoun – Kahoun, Patočka.

Kouřim – Pečky 6:0

„Domácí zápas s Pečkami jsme zvládli, výsledek odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Jsem rád, že jsme Pečky na těžkém terénu nepustili prakticky do jediné gólové šance a naše šance jsme dokázali proměnit. První branku dal po samostatném úniku Pazderec a klid nám dodal druhou brankou po rohu Svoboda. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali, hráli jednoduše a dobře obsazovali rychlé hostující útočníky. Čtyřmi brankami jsme pak postupně navýšili vedení až na 6:0 a navíc udrželi i druhou nulu v řadě pro našeho brankáře," potěšilo hrajícího trenéra Kouřimi Martina Snížka.

„Ostudná a velmi krutá porážka pro nás, když jsme čtyři branky domácím darovali. Bohužel nás v tomto zápase nepodržel brankář, který si vybral špatný den. Jinak hodně neobvyklá situace nastala na začátku zápasu, jelikož nepřijel včas delegovaný rozhodčí a tak zápas začal pískat domácí laik. Rozhodčí přijel kolem dvacáté minuty, zápas se přerušil. Nejprve jsme se dozvěděli, že zápas začne od první minuty, poté nám bylo sděleno, že se bude pokračovat od stavu 2:0. Asi by se toto nemělo stát, ale na konečný výsledek to vliv nemělo, stejně tak to, že jsme se museli obejít bez čtvrtého zraněného hráče. Samotný zápas byl ve znamení nakopávané z obou stran, domácí z toho vytěžili maximum, my jsme si nevytvořili tentokrát ani jednu šanci, a proto jsme zaslouženě prohráli," přiznal trenér Peček Petr Šafránek.

Branky: 7. Pazderec, 12. Svoboda, 55. a 71. Snížek, 83. Paclík, 86. Královský. Rozhodčí: Vala. ŽK: 2:2. Diváci: 55. Poločas: 2:0.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Holub, Novák, M. Havránek (76. Bug) – Jasenovský, Královský, Macháček (76. Pacík), Ružinský (62. J. Keltner) – Pazderec (46. Dufek), Snížek (71. Charvát).
Pečky: Cihlář – Železný, Braňka, Chudoba, Lukáš – Mužík (65. Malý), Novák, Modrovič, Štégl, Jedlička – Materna (46. Chrastný).

Žiželice – Jevany 5:6

„Po strašné koncovce zápasu v Libodřicích jsme si v kabině řekli, co musíme změnit, čeho se vyvarovat a co zlepšit. Chtěli jsme udržet domácí neporazitelnost a divákům se odvděčit solidním výkonem a třemi body v zápase o druhé místo v tabulce. Fotbal se hrál pohledný, rychlý a kombinační a již v prvním poločase padlo pět branek. Nicméně jsme poprvé v zápase ztratili vedení o dvě branky. Po poločase jsme soupeře zatlačili ještě více před jejich branku a
z mnoha šancí proměnili další dvě a znovu získali dvoubrankové vedení. Ten, kdo věřil, že, když doma vedeme deset minut před koncem o dvě branky, jsme lepším týmem a hru kontrolujeme, nemůžeme prohrát, se mýlil. Během patnácti minut soupeř skóroval čtyřikrát. Respektive během posledních deseti minut třikrát v řadě a získal výhru pro sebe a odvezl si tři body. Utkání se mi hodnotí strašně těžko, nemůžu říct, že by si soupeř výhru zasloužil, nicméně po našem totálním kolapsu v posledních patnácti minutách, kdy nikdo neměl chuť hrát a na hřišti se potácelo deset mátoh, jsme si asi tuto „facku" zasloužili," uvedl asistent Žiželic Jan Novotný.

„Na zápas s týmem nováčka jsme odjížděli s obavami. Věděli jsme, že nás čeká útočný a velmi dobře hrající tým. V sestavě nám
z různých důvodů chyběli stabilní hráči Krákora a Končický. Od počátku se na těžkém terénu hrál oboustranně útočný fotbal. Do vedení nás dostal hned v 6. minutě Novák. Poté domácí otočili skóre zápasu ve svůj prospěch na 3:1. V 38. minutě nás vrátil do zápasu Pepř a snížil na 3:2. Do druhé půle vstoupily lépe Žiželice a zaslouženě zvýšily na 4:2. V 75. minutě snížil Sochůrek na 4:3. Domácí vzápětí opět vstřelili branku a navýšili na 5:3. Již se zdálo, že je zápas rozhodnut, ale nesmírnou bojovností jsme se vrátili do zápasu. V 80. minutě Popelka 5:4, v 82. minutě vyrovnal Koula na 5:5. Poté jsme ještě trefili břevno domácí branky a v 90. minutě Čechák vítěznou brankou stanovil na 5:6. Byl to oboustranně ofenzivní zápas a na naší straně stálo velké štěstí. Žiželičtí posledních deset minut doslova odešli fyzicky, a to rozhodlo. Už dlouho jsme se nesetkali s tak slušným diváckým prostředím a za to jim patří dík. Hráčům děkuji za bojovnost do poslední minuty, která se nám vyplatila," uvedl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 16., 33., 36. a 77. Kubelka, 67. Korčák – 6. Novák, 38. Pepř, 75. Sochůrek, 80. Popelka, 82. Koula, 90. Čechák. Rozhodčí: Melichar. ŽK: 2:4. Diváci: 120. Poločas: 3:2.
Žiželice: Capalka – Bubeník, M. Živný, Kučera (46. Matějka), Scháněl – Novotný, Hůlka, Fořt, D. Živný (85. Midloch) – Korčák, Kubelka.
Jevany: Tolstikov – Chaloupka, R. Krejčík st., Čechák, Jásek (46. Pacourek) – Novák (60. Sochůrek), Bečvařík, Pepř, Šístek – Koula, Popelka.

Krakovany – Zásmuky 5:1

„Po třech utkáních v řadě, kdy se nám nepodařilo bodovat, jsme přivítali mužstvo Zásmuk, kterému se výsledkově na podzim nedaří. V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání. My jsme měli dvě dobré příležitosti vstřelit branku,
v jedné se ocitl Kutil, který po pěkné akci Pospíšila přestřelil prázdnou branku a ve druhé se ocitl sám před brankářem Pospíšil, ale ani on neproměnil. Naopak hosté svoji šanci ve 24. minutě proměnili. Naštěstí těsně před koncem první půle se nám podařilo vyrovnat Dostálem, který zužitkoval hlavou přihrávku Antoše. Utkání se zlomilo ve druhém poločase, kdy po pěkných akcích skóroval dvakrát Sixta, jednou Dostál a Antoš. Po dobré hře ve druhém poločase jsme získali důležité body," oddechl si trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„První poločas byl vyrovnaný, domácí možná měli trošičku víc ze hry. Byli jsme to ale my, kdo první skóroval. Pak jsme tam měli ještě další náznaky, ale nevyřešili jsme to dobře přihrávkou. Krakovany vyrovnaly těsně před přestávkou. Na začátku druhé půle měl dobrou šanci Chábera, kdy šel sám Chábera, ale vůbec netrefil bránu. Poté jsme ještě z dobré pozice kopali trestňák, ale také bez úspěchu. Domácí následně vstřelili druhý gól a z naší strany bylo po zápase. Každý si na hřišti dělal, co chtěl. Kdybychom dali druhý gól my, výsledek mohl být klidně opačný. Škoda. Musíme se dobře připravit na další zápas," konstatoval trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 45. a 75. Dostál, 65. a 86. Sixta, 80. Antoš – 24. Chábera. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:1.
Krakovany: Špinka – Věříš, Jelínek, Šindelář, Neruda – Pospíšil (26. Louda), L. Tlučhoř, Antoš, Kutil – Sixta (87. Novotný), Dostál (76. Robovský).
Zásmuky: Kubelka – Roth, Vondráček (60. Derka), Čapek, Vokáček – Olšan, Mašín, Benda, Jonáš (46. Kraus) – Chábera, Lindner.

1. Bečváry ⋌ 9 9 0 0 0 39:10 27
2. Jevany ⋌ 9 7 1 0 1 30:21 23
3. Libodřice ⋌ 9 5 1 0 3 35:20 17
4. Jestřabí Lhota ⋌ 9 4 1 1 3 23:13 15
5. Kouřim⋌ 9 4 1 1 3 22:19 15
6. Žiželice⋌ 9 4 1 0 4 34:25 14