Nedávno se to poštěstilo také dvěma mladým hráčům FK Kolín – Michalu Ditrichovi a Víťovi Klepalovi na mezinárodním turnaji ve Františkových Lázních.

Turnaj patří dlouhodobě k evropským TOP turnajům. Akce se zúčastnily týmy z patnácti evropských zemí, Japonska a dokonce i Austrálie. Jediným zástupcem z České republiky byla AC Sparta Praha. Chlapci z Kolína si zahráli za výběr „Team Europa“ a ve skupině měli Schalke 04, Manchester United, Norwegian Soccer Accademy, Legia Warszawa a US Torcy-Paris.

Do finále se probojoval Tottenham Hotspurs a Ajax Amsterdam, který po velké bitvě zvítězil.

„Pro kluky to byla opravdu veliká pocta a zároveň i odměna za poctivý přístup k tréninkům a zápasům. I pro celý náš klub a trenéry ročníku 2007 je to velké vyznamenání a velmi si toho vážíme,“ uvedl šéftrenér přípravek FK Kolín Jan Pikner.

„Musela to pro ně být neskutečná záležitost, zahrát si na tomto turnaji. Jsem hrdý na své kluky a musím říci, že mi jejich nominace vehnala slzy do očí. Přál bych to všem svým hráčům, ale je jasné, že to nejde,“ dodal Jan „Hony“ Pikner.

Rozhovor

Jak jste se dostali na jeden z nejlepších turnajů přípravek Evropy?

Vít Klepal: Vybrali si nás trenéři z Německa na turnaji ve Františkových Lázní.
Michal Ditrich: Když jsme hráli před měsícem turnaj ve Františkových Lázních s naším týmem FK Kolín. Na turnaji jsem přitom nehrál tak dobře, jako hraji na jiných turnajích, přesto jsem byl vybrán.

Za jaký tým jste hráli a kdo se turnaje zúčastnil?

VK: Za tým Evropy a zúčastnil se ho například Tottenham, Ajax Amsterdam, Manchester United, Bayern Mnichov a další super týmy.
MD: Podobně jako Víťa, i já jsme hrál za výběr Evropy, kde byli kluci z celé České republiky. Například z Ústí nad Labem, Hradce Králové, Olomouce, Opavy. Turnaje se zúčastnilo osmnáct týmů z celého světa. Nechyběly týmy zvučných jmen jako Manchester United nebo Bayern Mnichov.

Co pro vás účast na takto prestižním turnaji znamená?

VK: Velkou zkušenost.
MD: Že nejsem tak špatný, jak jsem si myslel (smích). A že mě nesmí rozhodit žádná „pitomost.“ Také jsem se něco přiučil, například hrát na dva doteky (smích).

Jaký největší zážitek jste si z turnaje odnesli?

VK: Mohl jsem si zahrát proti týmům, které znám jenom z televize.
MD: Že jsem si mohl zahrát proti TOP týmům. To byl opravdu velký zážitek, který si budu pamatovat do konce života. Také mě těší, že jsme turnaj s Víťou zvládli.