Derby poznamenal vytrvalý déšť, který byl chvílemi opravdu vydatný. To oběma mužstvům na chuti k fotbalu rozhodně nepřidávalo, což se projevilo i na hře samotné. K vidění bylo především hodně osobních soubojů, nepřesných střel vysoko nad obě branky. Naopak emoce, jako by provazy vody hasily hned před rozhořením.

„Dnešní zápas jsme si prohráli sami. Nedokážeme proměnit ani těch pár šancí, co máme a pak dostaneme góly prakticky z ničeho. Nedůraz a individuální chyby v obraně nás stojí body, což se potvrdilo i v tomto utkání," zestručnil hodnocení utkání kapitán Tuchoraze Lukáš Trnka.

„Teď se nám herně příliš nedaří. Trápí nás laciné chyby v obraně, pomalý přechod do útoku, neschopnost proměňovat šance. Pořád hledáme týmovou pohodu a sebevědomí, ale s tím se musíme poprat sami, nikdo jiný nám v tom nepomůže," popsal Trnka příčiny špatného vstupu do nové sezóny.

„Toto utkání se mi nehodnotí úplně snadno. Myslím si, že kdybychom hráli svojí hru tak jsme vyhráli vyšším rozdílem. Na můj vkus jsme tentokrát dost kazili ve středu zálohy, na tom se podepsal kluzký a mokrý terén. Soupeř našich laciných ztrát využíval k tomu, aby se dostával do hry. Ale i přes všechny naše chyby si myslím, že bylo naše dnešní vítězství zasloužené," popsal své pocity z utkání hrající trenér Býchor Lukáš Hartig.

Jak šly minuty

21. Tuchorazský Rozumný obešel ve vápně hostů dva hráče, ale příležitost k zakončení prováhal. Nakonec z toho nebylo vůbec nic. Ale od začátku utkání to byl první fotbalový okamžik.
27. Nebezpečnou střelu z dálky ještě Kosprt dokázal vyrazit. Bohužel pro domácí pouze k nohám osamoceného Krupky, který zachoval chladnou hlavu a špičkou kopačky ho přehodil a poslal Býchory do vedení – 0:1.
31. Přímý volný kop domácího A. Voseckého zastavila levá tyč Černého branky.
36. Ke střele z vápna se dostal Petr Kedršt, v cestě ji však stála tyčka tuchorazské svatyně.
50. Závar před brankou Kosprta nedokázal včasným odkopem uhasit nikdo z domácích obránců. Míč pak doputoval až k volnému Fundovi, který potrestal nedůslednost brankou – 0:2.
60. V nadějné pozici ke skórování se ocitl domácí Pazderec. Jeho tvrdá střela mířila však jen do rukavic Černého, který si s ní dokázal poradit.
75. Další nebezpečný trestňák z kopačky A. Voseckého proletěl jen těsně od tyče býchorského brankáře.

Tuchoraz - Býchory 0:2

Branky: 27. Krupka, 50. Funda. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1.
Tuchoraz: Kosprt – Valenta, Trnka, J. Černý, Šulc – Franek (74. M. Vosecký), T. Černý, A. Vosecký, Vostrovský (52. Borovička) – Pazderec, Rozumný (78. Janouch).
Býchory: J. Černý – P. Kedršt, Hartig, Jirkovský, Chvalovský – Šátek, P. Chlumský, M. Kedršt, Vyhnánek (68. Zach) – Funda (70. Koubek), Krupka (78. Klimeš).

(Jan Břečka)