„Byl to průměrný zápas, který se odehrál bez emocí a v klidném tempu. Na výkonu obou mužstev se podepsalo úmorné vedro, které hráčům ubíralo síly. Z toho jsem měl trošku strach, protože naše druhé poločasy v jarní části jsou hodně špatné. Nakonec jsme to vzadu odehráli svědomitě," potěšilo trenéra Polep Martina Hrušku.

„V našem týmu panuje velké zklamání, protože náš výkon byl ostudný a nebyl hodný této soutěže," zlobil se trenér Velimi Jiří Ceral.

„Na hráče typu Suchánka, Kalivodu, Javorka a hlavně Kmocha jsme absolutně neměli. Vyškolili nás zkušeností a fotbalovostí," dodal Ceral.

První vzájemný duel na podzim vyhrály na hřišti soupeře Polepy. Stejnou mincí tentokrát chtěla oplatit i Velim. V první půli měla také dvě dobré příležitosti. Střelu Jansty a Novotného vždy zneškodnil brankář Černý.

Polepy měly víc ze hry, do vážnějších šancí se ale nedostávaly. Tak to zkoušely střelami ze střední vzdálenosti. Gólman Svoboda mohl ale být v klidu. Žádná ho výrazně neohrozila.

Když už se zdálo, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu, předvedl parádu Hejduk. Obhodil si protihráče a před brankou našel Suchánka. Hlavičky v jeho podání jsou vždy gólové. Platilo to i tentokrát. Přestože se Svoboda po míči vrhal, míč skončil v síti.

S hosty mohlo být ještě hůř. Vzápětí totiž našel Kmoch ve vápně Javorka, ten se zbavil dotírajícího obránce a už se chystal zakončit. Radost mu ale překazil Svoboda, který skokem pod nohy zabránil nejhoršímu.

Velim se po změně stran snažila o vyrovnání. Nejprve po rohu hlavičkoval v tísni Hrabal, míč poskakoval těsně před brankou, nikdo z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal dopravit za brankovou čáru.

Zanedlouho dal o sobě vědět Jansta. Jeho jedovku Černý vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal Novotný, Černý byl ale opět ve střehu.

V závěru Velim zkoušela i hokejovou power play. Do vápna se vypravil brankář Svoboda. Ale ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů do černého nemířili.

Naopak domácí mohli své těsné vedení pojistit. Jenomže Hejduk pálil v jasné pozici nad a Javorka následně rozesmutněl Svoboda.

„Je škoda, že jsme neproměnili nějakou šanci první poločas. Polepy z jedné daly gól a pak si to pohlídaly. Druhy poločas jsme byli více na míči, ale bez šance. Chyběl nám hlavně důraz ve vápně po našich standardních situacích. Proto si Polepy výhru zasloužily," přiznal Ceral.

„Ze soupeře jsme měli, vzhledem k jeho výsledkům, respekt. Čekal jsem těžký zápas a těžký také byl. Hlavně ke konci zápasu nás Velim přimáčkla. Naštěstí žádnou šanci nedokázala využít. My hráli na brejky a jenom škoda, že jsme žádný nevyužili. Šanci tam měl Hejduk nebo Javorek," podotkl Hruška.

Toho výhra těší, vrásky na čele mu ale přidělalo zranění dalších dvou opor – Linharta a Kmocha. „Už takhle jsme sestavu lepili a nyní nám na marodku přibili další dva hráči. Říkám si, ať už je konec sezony," podotkl Hruška.

Branka: 43. Suchánek. Poločas: 1:0.
Polepy: Černý – Tafel, Suchánek, Kalivoda, Šťastný – Sejpal, Kmoch (52. Dudla), Linhart (28. Macháček), Hejduk – Javorek, Slezák.
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Martikán, Vlk – Kovařík (75. Zajíc), Hruška, Kopáček, Jansta (72. Kukal) – Novotný, Kasal.