„Jako trenér jsem tady hrál třikrát a třikrát jsme prohráli. Dlouhodobě se nám tady nedaří," přiznal trenér Radimi Petr Šafránek.

„Dneska to bylo hlavně kvůli tomu, že jsme nesplnili to, co jsme si na začátku řekli. Nechávali jsme domácím hodně prostoru na kombinaci, nebyli jsme důrazný a díky tomu jsme hráli první poločas špatně. Domácí měli víc šancí na to, aby to jejich vedení bylo vyšší. Na druhou stranu my jsme měli taky šance, ale dneska Jakub Slunéčko ve dvou šancích neprokázal své střelecké kvality. Ale každý má nárok na to, aby si nevybral úplně ideální den. Druhý poločas se to z naší strany trochu zlepšilo, dali jsme kontaktní gól, ale už bylo dost pozdě. Domácí vyhráli zaslouženě," konstatoval Petr Šafránek.

„Potvrdili jsme kvalitu z předchozích zápasů a potvrdili jsme, že se vrátila pohoda a klid. A s tím přišly zpátky i body," uvedl trenér Velimi Jiří Ptáček.
„Utkání bylo vyrovnaný, bojovný na obou stranách. Na tutový šance to ale vyznělo jasně pro nás, takže z tohoto pohledu je to naše vítězství zasloužený," dodal Ptáček.

Jak šly minuty

1. Zápas sotva začal a Slunéčko to zkoušel z dálky. Jeho pokus skončil těsně nad. Brankář Svoboda se jen ohlédl.
7. Domácí kontrovali. Na trestný kop Nedbala si nejvýš naskočil Dostál, jeho hlavička jen těsně minula horní tyčku.
8. První obrovská šance Velimi. Lev se ve vápně zbavil dotírajícího Baška, před bránu nahrál úplně volnému Vaňkovi, který však gólmana Arnolda nepřekonal. Ten míč vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal Hrabal, mířil ale pouze doprostřed, kde byl připravený Arnold.
18. Seifert se snažil rozehrát, jeho úmysl ale vystihl Martiník, který následně vyslal na zteč Slunéčka. Za záchrannou brzdu včas zatáhl Hrabal. Ve skluzu poslal míč do bezpečí.
27. Na Váchův roh si naskočil Hrabal, opět mu chyběly centimetry.
29. Když to domácímu obránci nešlo hlavou, zkoušel to z trestného kopu. Jeho pokus z pětadvaceti metrů mu ale Arnold lapil.
38. Nejhezčí akce zápasu. Lev od lajny nahrál Kesnerovi na vápno, ten okamžitě kolmicí posunul míč na nabíhajícího Vaňka, který našel před bránou nabíhajícího Dostála. Ten už jenom slízl smetanu – 1:0. Paráda. Kombinace jako z učebnice moderního fotbalu.
40. Radim měla dobrou možnost vyrovnat. Během hry se míč dostal až k brankáři Arnoldovi, ten ho napálil vší silou na půlku soupeře, obrana Velimi spolehála na ofsajd systém, marně. Slunéčko však nabídnutou šanci nevyužil. Míč si v rozhodujícím okamžiku ukopl, brankář Svoboda následným odkopem vše vyřešil.
51. Velim přidala pojistku. Ve skrumáži se nejlépe orientoval Kesner. První jeho ránu ještě stačili obránci zblokovat, druhou už nikoliv –  2:0.
80. Vypadalo to na pohodové vítězství Velimi. Jenomže deset minut před koncem vyrobila obrana včetně brankáře Svobody hrubku, kdy se hráči mezi sebou nedohodli. Pro Slunéčka už nebyl problém zasunout míč do opuštěné brány – 2:1.
86. V závěru se o vyrovnání pokoušela dvojice Volavka –  Jirků. Prvně jmanovaný nahrával a druhý střílel z poza šestnáctky. Svoboda však předchozí zaváhání napravil. Musel na zem, ale balon zkrotil. 

Velim - Radim 2:1

Branky: 38. Dostál, 51. Kesner – 80. Slunéčko. Rozhodčí: Malý. ŽK: Seifert, Dostál – Slunéčko, Jirků, Macháček. Diváci: 110. Poločas: 1:0.
Velim: Svoboda – Kyncl, Seifert, Hrabal, Vácha – Nedbal, Kesner (89. Kovařík), Hruška, Vaněk (72. Jeník) – Lev, Dostál (77. Kukal).
Radim: Arnold – Macháček, Baško, Novák, Říha – Martiník (46. Hrodek), Jirků, Bouška (74. Vaníček), Volavka – Slunéčko, Čábelka (63. Tošovský).