Domácí nemohli v derby počítat s vykartovanými členy základní sestavy Hrstkou a Pačesem. Vzhledem k tomu, že oba hráči jsou zatím na jaře střelecky potentní, znamenala jejich absence velký problém pro liblickou ofenzivu.

„Vstup do utkání nám vyšel a vypadalo to velice dobře. Bohužel pak jsme udělali malou chybu, kterou dokázal soupeř využít ke vstřelení branky a v sedmé minutě šel do vedení. To o několik minut ještě navýšil a vypadalo to na náš debakl. Ale naši kluci se pak docela zvedli, začali zase bojovat a do konce poločasu jsme odehráli už vyrovnanou partii. Možná i proto, že soupeř si hlídal vedení a hrál, co potřeboval," zhodnotil první poločas liblický trenér Petr Samek.

„Ve druhém poločase se nám podařilo snížit. Pak jsme si navíc vypracovali dvě obrovské šance na vyrovnání, ty však zůstaly nevyužité. Naopak soupeř pak dalšími dvěma zásahy navýšil skóre. To už se nám povedlo pouze kosmeticky upravit z penalty," zestručnil druhou polovinu Samek.

„Soupeř byl v dnešním utkání určitě fotbalově lepší. Ale na gólové šance bylo utkání určitě vyrovnané. Polepy mají zkušený kádr a šance proměňují, nám se to moc nedaří," uzavřel hodnocení Petr Samek.

„V dnešním utkání proti nám stál houževnatý soupeř, který potřeboval bodovat. Na ne zrovna ideálním terénu jsme se přizpůsobili hře domácích. Ale nakonec jsme utkání zvládli a to je důležité. Oproti výkonu z minulého týdne to nebylo optimální. I takovéhle zápasy, ve kterých hrajeme proti týmům bojujícími o záchranu, musíme zvládat," řekl k utkání lodivod Polep Bohuslav Mokříž.

Branky: 62. J. Nouzák, 86. Lanc z PK – 7. Javorek, 17., 71 a 79. Slezák. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: Fott – Slezák, Macháček. Diváci: 80. Poločas: 0:2.
Liblice: Hanuš ml. – P. Nouzák (37. Bubník), Šmejkal, Fott, F. Řípa – Pop, Vlk, Dušek, Kovačka (66. Rohn) – J. Nouzák (76. Lanc), Nekolný (82. M. Řípa).
Polepy: Černý – Macháček, Suchánek (62. Vaňkát), Kalivoda, Dittrich (60. Sejpal) – Böhm, Müller, Kmoch, Javorek – Linhart, Slezák.