Diváci, kteří na velimské hřiště postupně přicházeli, nevěděli, co se děje. Na hřišti sice zuřil nelítostný souboj dvou týmů, ale jednalo se však pouze o hráče Velimi, kteří si na hlavním hřišti zahráli alespoň tréninkový fotbálek. Diváci se tak postupně zase obraceli a odcházeli. Ti sportovně zvědavější alespoň nakoukli do hospůdky v areálu hřiště, aby zjistili vývoj utkání hokejové reprezentace.

„Ani tam nechoďte, soupeř nepřijel, prý to nedali dohromady," hlásil mi jeden z informovaných fanoušků, kterého jsem míjel cestou na hřiště.

„Za celou dobu, co se kolem fotbalu pohybuji, jsem nic podobného nezažil. Občas se to stane v nejnižších soutěžích, ale na téhle úrovni je to opravdu nevídané. Zpráva o tom, že se soupeř nedostaví, nás překvapila. Do začátku utkání totiž nezbývalo už moc času," řekl k nevšední situaci velimský asistent Jiří Ceral.

„Nastala situace, kdy máme zraněné hráče jak u nás, tak i v naší farmě v Nymburce. Ten navíc hrál ve stejnou dobu svůj zápas, a proto jsme si nemohli nikoho půjčit. Dorost odjel na dvoudenní turnaj do Prahy. Tím se naše možnosti dost zúžily. Osobně jsem se během dneška snažil obvolávat i hráče B týmu, ale z různých důvodů se mi nakonec nepodařilo poskládat ani celou jedenáctku. A než abychom na zápas odjížděli v devíti hráčích, tak jsem zavolal na vedení soutěže, že nepřijedeme," objasnil problémy s kádrem manažer Červených Peček Radek Kulhánek.